Anasayfa / FORMÜLLER / Sıvı Çamaşır Deterjanı -Renkliler İçin

Sıvı Çamaşır Deterjanı -Renkliler İçin Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1368


Renkli kumaşların derinliklerine işleyen inatçı lekelerde etkilidir. Üstelik lekeleri çıkarırken çamaşırlarınızın rengini korumaya da yardımcı olur.


Print

Sıvı Çamaşır Deterjanı -Renkliler İçin

Renkli kumaşların derinliklerine işleyen inatçı lekelerde etkilidir. Üstelik lekeleri çıkarırken çamaşırlarınızın rengini korumaya da yardımcı olur.

Özellikler

Görünüm: şeffaf.viskoz

pH: 8-10

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE WATER Water 69.40
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 8.00
KATHON CG ICP II CIT/MIT Koruyucu 0.10
LABSA Linear AlkylBenzene Sulfonic Acid 1. Yüzey Aktif 6.00
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.30
LORODAC 6/24 C12-C14 Alcohol polyethylene glycol ethers (6 EO) 1. Yüzey Aktif 6.00
MONO PROPILEN GLIKOL (USP) Mono propilen glikol USP (E1520) Yağlandırıcı; Humektan 2.00
TEQAMIN LOE Lauryl Amin Oxide 1. Yüzey Aktif 3.00
ACUSOL 445 Homopolymer of acrylic acid Dispersan 1.00
SODYUM HİDROSİT Sodium Hydroxide 2.00
ENZİM Enzyme 0.80
TEQPON HP 60 Polymer Dispersan 1.00
ESANS Fragrance 0.40

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır labsa ilavesi yapılır çözülünceye kadar karıştırılır.Kostik ilavesi ile nötralize edilir.Çözüldükten sonra cosmacol ASE 70-2-24 ilavesi yapılıp çözülünceye kadar karıştırılır.Daha sonra diğer ham maddeler sırası ile karışıma ilave edilir.Son olarak koruyucu ve esans ilavesi edilir. ph ayarlanır proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

KATHON CG ICP II

KATHON CG / ICP II nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

LABSA

Sentetik deterjan endüstrisinin ana hammaddelerindendir. Çamaşır, bulaşık makinası toz deterjanları, deterjan jelleri, sıvı sabunlar, temizleme tozları, yağlı sabunlar vb. gibi. Tekstil sektöründe merserize ve yıkama ajanı olarak kullanılır.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

LORODAC 6/24

Yağ alma gücü yüksek noniyonik yüzey aktif.

MONO PROPILEN GLIKOL (USP)

Kozmetikte ve deterjanda cilt üzerinde yumuşatma etkisi, yüzey aktiflerden gelen cilt üzerindeki iritasyonu azaltmak.

TEQAMIN LOE

Lauramine oksit, tüm yüzey aktif madde sınıflarıyla uyumlu olan iyonik olmayan/amfoterik bir yüzey aktif maddedir: anyonik, iyonik olmayan, amfoterik ve katyonik. Yüksek köpük ve kalınlaşma özellikleri sağlar ve peroksit ve hipoklorit çözeltilerinde stabilite de dahil olmak üzere çoğu pH aralığında kararlıdır. Ek olarak, Lauramin oksit anyonik yüzey aktif maddelerin tahriş etkilerini hafifletebilir. Bu ürün için büyük pazar segmentleri evde bakım, kişisel bakım, petrol ve gaz ve zirai kimyasallar içerir.

ACUSOL 445

Kireç dağıtıcısı , yüzey aktif bakımından zengin formüller için hidrotop bir ürün . İnorganik ve organik tuzlar için dispersan , leke önleyici ajan. 1-5%

TEQPON HP 60

Teqpon HP 60,% 30 aktif bir sıvı polimerdir. Çamaşır deterjanı formülasyonları için geliştirilmiş boya transfer inhibitörüdür. Yıkama sırasında diğer kumaşların üzerine serbest boyaların birikmesini önler, Renk koruma sağlar, Renk yoğunluğu ve parlaklığının korunmasına sağlar.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya