Anasayfa / FORMÜLLER / Traş Kremi

Traş Kremi Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1377


En kalın sakallarda ve kuru ciltlerde dahi, cildi pürüzsüz bırakan kıvamlı bir tıraş köpüğüdür. Cilde kolayca uygulanır ve sakalların kökten uca yumuşamasına yardım eder. Ciltte kızarıklığın ve tahrişin meydana gelmesini önlemek için jiletin yüzünüzden kayarak geçmesini sağlar. Tıraş bıçakları nedeniyle oluşan tahrişlere engel olur ve kolayca durulanır.


Print

Traş Kremi

En kalın sakallarda ve kuru ciltlerde dahi, cildi pürüzsüz bırakan kıvamlı bir tıraş köpüğüdür. Cilde kolayca uygulanır ve sakalların kökten uca yumuşamasına yardım eder. Ciltte kızarıklığın ve tahrişin meydana gelmesini önlemek için jiletin yüzünüzden kayarak geçmesini sağlar. Tıraş bıçakları nedeniyle oluşan tahrişlere engel olur ve kolayca durulanır.

Özellikler

Görünüm: Beyaz Krem

pH: 7.5-8

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIZE SU Aqua 43.06
A POLYOX WSR-301 PEG-90M Estetik Modifiye Ajan 0.20
A GLISERIN (PHARMA) Glycerine Pharam Grade Yağlandırıcı; Humektan 10.00
A SODYUM SİLİKAT Sodium Silicate 5.00
B NAFOL 1618 H Cetyl Stearyl Alcohol 50/50 Kıvamlaştırıcı 0.40
B MONO PROPILEN GLIKOL (USP) Mono propilen glikol USP (E1520) Yağlandırıcı; Humektan 1.50
B KOKO YAĞI ASİDİ Coco Fatty Acid Emülgatör 5.39
B STEARIK ASIT Stearic acid 25.00
C ALLANTOIN Allantoin Aktif Madde 0.20
C ESANS Fragrance 0.50
C TEQPON SLS Sodium Lauryl Sulfate 1. Yüzey Aktif 0.20
C COSMACOL ELI C12-13 Alkyl Lactat Kıvamlaştırıcı 0.50
C TEQFEEL DMC 12 Peg 12-Dimethicone Kondisyoner 0.50
C SEPICALM S Sodium Cocoyl Amino Acids & Sarcosine & Potassium Aspartate & Magnesium Aspartate Aktif Madde 1.00
C TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
C POTASYUM HIDROKSIT Potassium Hydroxide 6.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı 75-80 dereceye kadar ısıtılır. B fazı 75-80 dereceye kadar ısıtılır. iki fazın sıcaklığı 75-80 dereceye geldiğin de B fazı üzerine A fazı ilave edilir. Sıcaklık 40 dereceye geldiğin de C fazın daki ham maddeler ilave edilir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

KOKO YAĞI ASİDİ

Çözücü ve emülgatör olarak deterjan formülasyonlarında kullanılmaktadır.

MONO PROPILEN GLIKOL (USP)

Kozmetikte ve deterjanda cilt üzerinde yumuşatma etkisi, yüzey aktiflerden gelen cilt üzerindeki iritasyonu azaltmak.

NAFOL 1618 H

O/W kremleri ve losyonları; deodorant ve antiperspirant stiklerde;şampuanlarda, balsamlarda;renkli kozmetikte kıvamlaştırıcı baz olarak kullanılır. polaritesi ortadır. Ayrıca dolgu maddesidir. Krem, losyon ve saç kremleri saç bakımı, cilt bakımı

GLISERIN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

TEQPON SLS

Anyonik yüzeyaktif olup hem sert hem de yumuşak suda çok iyi bir köpük profili vardır. Çamaşır deterjanı tozları ve tabletleri için ideal, yüksek kütle yoğunluğuna sahip bir iğne olarak tedarik edilir. Şampuan ve duş jelleri gibi kişisel bakım formülasyonlarında birincil yüzeyaktif olarak da kullanılabilir. Aynı zamanda diş macunları ve ağız gargaraları için de kullanılır.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

ALLANTOIN

Yara iyileştirici, ağrı dindirici, anti-irritant, cilt koruyucu ve pürüssüzleştirici aktif madde İritasyon azaltıcı

COSMACOL ELI

Deodorantlarda 24 saat deodorant efekti etki verme ve şampuanlarda da düŞük tuz ile kıvam verme özelliği vardır. Cocoamide DEA muadili olarak kullanılan kıvamlaştırıcı. Kozmetikte yağlandırıcı olarak kullanılır. AHA esteridir, enzimatik deo etkisinden dolayı deo etkili ürünler yapılabilir. İritasyon düşürür. Şampuan, sıvı sabun, duş jeli, deodorant, krem de kullanılır. Güneş ürünlerinde spf artırıcı rol oynar.

TEQFEEL DMC 12

Suda kolayca çözünebilen kondisyoner etkiye sahip, polydimethylsiloxane ve polyethylene/polypropylene-oxide karışımı bir kopolimerdir. Saç köpüklerinde zengin bir köpük sağlar.

POLYOX WSR-301

Kozmetikte bir çok üründe kullanılır. Kayganlık sağlar. Yayılım ve köpük etkiniliğini artırır. Traş ürünleri, jöle, Şampuan, sıvı sabun gibi ürünlerde kullanılır.

SEPICALM S

Mineraller ile kombine edilmiş aminoasit biovektörü. Hasas ve irite ciltlerin inflamasyonunu dindirir. Güneş yanığı sonrası, mekanik sürtünem sonrası, kimyasal kontakt sonrası ciltte oluşan iritasyonu azaltır. Invivo testleri yapılmıştır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya