Anasayfa / FORMÜLLER / Sıvı Sabun 6,5 AKTİF -SBA

Sıvı Sabun 6,5 AKTİF -SBA Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1382


Cildi temizlemenin yanında ihtiyaç duyduğu neme de kavuşturarak besleyici özellik de gösterir. Ayrıca hassas ve duyarlı ciltlerde üst düzey tolere özellik oluşturur.


Print

Sıvı Sabun 6,5 AKTİF -SBA

Cildi temizlemenin yanında ihtiyaç duyduğu neme de kavuşturarak besleyici özellik de gösterir. Ayrıca hassas ve duyarlı ciltlerde üst düzey tolere özellik oluşturur.

Özellikler

Görünüm: transparan, viskoz

pH: 5,5-6,5

Stability: Parfümünüz ile stabilite yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE WATER Aqua 84.95
TEQPON SBA Sodium Laureth Sulfate (and) Cocamidopropyl Betaine (and) Coco-Glucoside 1. Yüzey Aktif 11.80
COSMACOL ELI C12-13 Alkyl Lactat Kıvamlaştırıcı 0.70
FLOCARE C107 Polyquaternium 7 Kondisyoner 0.50
NaCl Sodium Chloride 1.50
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
Citric Acid Citric Acid
ESANS Fragrance 0.30
TEQGUARD IND Methyl Chloro Isothiazolinone Methyl Isothiazolinone (CIT/MIT) Koruyucu 0.10
BENZOPHENONE 4 Benzophenone-4 (Sulisobenzon,) UV Filitre 0.05

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır teqpon sba ilave edilir ve çözününceye kadar karıştırılır sonrasında cosmacol eli ilave edilir çözününceye kadar karıştırılır,Flocare c 107 ilave edilir homojen bir karışım oluncaya kadar karıştırmaya devam edilir,kalan girdiler sırası ile ilave edilir en son citric acid ile ph ayarı yapılarak proses tamamlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

TEQPON SBA

Sodium Laureth Sulfate ,Cocamidopropyl Betaine ve Coco-Glucoside karışımı. Cilt ve saç için kozmetik temizleme ürünlerinde kullanılır. Konsantre bir bazdır ve 1.yüzey aktif madde olarak kullanılmaktadır.

COSMACOL ELI

Deodorantlarda 24 saat deodorant efekti etki verme ve şampuanlarda da düŞük tuz ile kıvam verme özelliği vardır. Cocoamide DEA muadili olarak kullanılan kıvamlaştırıcı. Kozmetikte yağlandırıcı olarak kullanılır. AHA esteridir, enzimatik deo etkisinden dolayı deo etkili ürünler yapılabilir. İritasyon düşürür. Şampuan, sıvı sabun, duş jeli, deodorant, krem de kullanılır. Güneş ürünlerinde spf artırıcı rol oynar.

FLOCARE C107

PQ7, sulu bir poliquaternium-7 çözeltisidir. Şampuanlar için mükemmel bir kondisyonerdir ve cilt temizleyicileri için mükemmel bir yumuşatıcıdır. Bu ürün aynı zamanda cilt temizleyicileri için mükemmel bir yumuşatıcıdır. Sıvı bir el sabunu formülünde birleştirildiğinde, ellere pürüzsüz ipeksi bir his sağlar. Anyonik sürfaktan sistemleri ile uyumludur. Bu son derece önemli kopolimer, saç bakım ürünlerinin ıslak ve kuru özelliklerini iyileştirmek ve cilt bakım ürünlerinde hissi arttırmak için tavsiye edilir

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

TEQGUARD IND

CIT/MIT nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

BENZOPHENONE 4

270-350 nm arasında; su bazlı ürünlerde UVB ışınlarına karşı korunmasında kullanılır. 0,05-0,1 %

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya