Anasayfa / FORMÜLLER / Vücud Losyonu-Ultra Nemlendirici Etkili

Vücud Losyonu-Ultra Nemlendirici Etkili Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1399


48 ssat nemlendirme etkisi ile cildiniz gün boyu nemli kalacaktır.


Print

Vücud Losyonu-Ultra Nemlendirici Etkili

48 ssat nemlendirme etkisi ile cildiniz gün boyu nemli kalacaktır.

Özellikler

Görünüm: beyaz -krem

pH: 5.5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEİYONİZ SU Aqua 70.90
A E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
A SIMULGEL INS100 Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer , Isohexadecane, Polysorbate 60 Kıvamlaştırıcı 2.00
A AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 3.00
B MONTANOV L C14-22 Alcohol (and) C12-20 Glucoside Emülgatör 3.00
B EMOLID CC Coco-Caprylate/ Caprate Yağlandırıcı; Humektan 5.00
B VAZELİN Petrolatum 13.00
C ESANS Fragrance 0.50
C TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
C TEQFEEL CD 15 Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol Kondisyoner 1.50

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazındaki ham maddeler 75-80 dereceye ısıtılır. B fazındaki ham maddeler 75-80 dereceye ısıtılır. İki faz aynı sıcaklığa geldiğin de A fazı üzerine B fazı ilave edilir.Emülsiye oluncaya kadar karıştırılır.Daha sonra sıcaklık 40 dereceye geldiğin de C fazındaki ham maddeler ilave edilir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

SIMULGEL INS100

Elektrolite dayanıklı olmayan, yumuşak hafif hissiyatlı kremler yapmada kullanılan emülgatör ve kıvamlaştırıcı. Ferahlatıcı bir hissiat verir. Bu ürün ile yapılmış kremler cilt üzerinde çabuk erir. Geniş bir pH aralığında kullanılabilir.Nötralizasyona gerek yoktur.

MONTANOV L

Doğal bir OW emülgatörü olan bu ürün ile spraylenebilen veya kıvamlı kremler üretebiliriz. Doğal bir hissiyatı vardır.

EMOLID CC

Emolid CC, doğal olarak elde edilen ekstra hafif ve hızlı yayılan bir esterdir ve dimetikon gibi uçucu kuru silikonlara mükemmel bir alternatif sunar. Emolid CC, cilde yumuşak ve pudralı bir hissiyat bırakır.Cild üzerine hızlı yayılan çok hafif bir yumuşatıcıdır ve berrak bir yağdır. Emolid CC, uzun süreli nemlendirme sağlayan görünmez ve ultra ipeksi bir film oluşturur.

TEQFEEL CD 15

Saç şekillendiricileri, Saç serumlarında ve kremelrde kullanılan yayılmayı artırıcı , sabunlaşma önleyici silikon. Cilde yumuşaklık kazandırır, kuru ipeksi bir his sağlar ve saç üzerinde parlaklık ve yüksek ferahlama etkisi sağlar.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya