Anasayfa / FORMÜLLER / Doğal El Kremi

Doğal El Kremi Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1404


Cildinize dost içeriği ile ellerinize bakım yapar.


Print

Doğal El Kremi

Cildinize dost içeriği ile ellerinize bakım yapar.

Özellikler

Görünüm: şeffaf.viskoz

pH: 5.5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEİYONİZ SU Aqua 80.50
AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 3.00
TEQOIL MCT Caprylic/Capric Triglyceride Yağlandırıcı; Humektan 5.00
LANOL 2681 Coco-Caprylate/ Caprate Yağlandırıcı; Humektan 3.00
COSPHAGARD POL Sodium Levulinat, Potassium Sorbate,Aqua Koruyucu 2.00
SHEA BUTTER Shea butter Yağlandırıcı; Humektan 3.00
SEPILIFT NUDE Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (and) C15-19 Alkane (and) Polyglyceryl-6 Laurate (and) Polyglycerin-6 3.00
ESANS Fragrance 0.40
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır karıştırıcı yüksek devirde iken sepılıft nude ilavesi yapılır.çözülünceye kadar karıştırlır.daha sonra diğer ham maddeler sırası ile ilave edilir.homojen bir karışım oluncya kadar karıştırılır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

TEQOIL MCT

Modern kozmetik uygulamalar için geleneksel, orta boy yayıcı yumuşatıcı olan trigliserit. Ortalama molekül ağırlığı ve yayılma değeri olan berrak, hafif sarımsı, polar, kokusuz bir yağdır.

LANOL 2681

doğal olarak elde edilen ekstra hafif ve hızlı yayılan bir esterdir ve dimetikon gibi uçucu kuru silikonlara mükemmel bir alternatif sunar. cilde yumuşak ve pudralı bir hissiyat bırakır.Cild üzerine hızlı yayılan çok hafif bir yumuşatıcıdır ve berrak bir yağdır. uzun süreli nemlendirme sağlayan görünmez ve ultra ipeksi bir film oluşturur.

COSPHAGARD POL

Doğal , paraben içermeyen çok yönlü tam spektrum bir koruyucu. Ecocert e uygundr. pH 5.5 altında çalışır. Tavsiye edilen kullanım miktarı%1.5-2 arasındadır.

SHEA BUTTER

Nemlendirme özelliği vardır. Cilt hissini arttırır. Anti inflammatuar etkisi vardır. Karite yağı (shea butter), Afrika?da yetişen karite ağacının cevizlerinden elde edilen, uçuk sarı veya fildişi rengi bir yağdır. Dünya üzerinde bilinen en güçlü doğal nemlendiricilerden biridir. Genelde kozmetikte kullanılır. Shea yağı yenebilir, dolayısıyla yemeklerde de kullanılabilir. Örneğin bazı çikolatalar içinde, kakao yağı yerine kullanıldığı olur. Vücut sıcaklığında eridiğinden dolayı, deri tarafından kolayca emilir ve yağlı bir his bırakmaz.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya