Anasayfa / FORMÜLLER / Doğal Bebek Şampuanı

Doğal Bebek Şampuanı Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1410


Lavanta yağı ile zenginleştirilmiş formülün bebek cildinde bıraktığı kadifemsi yumuşaklığı ve ipeksi dokunuşu hissedin.Her kullanım sonrası bebeklere rahatlama ve sakinlik vererek.iyi bir uyku geçirmelerine yardımcı olur.


Print

Doğal Bebek Şampuanı

Lavanta yağı ile zenginleştirilmiş formülün bebek cildinde bıraktığı kadifemsi yumuşaklığı ve ipeksi dokunuşu hissedin.Her kullanım sonrası bebeklere rahatlama ve sakinlik vererek.iyi bir uyku geçirmelerine yardımcı olur.

Özellikler

Görünüm: şeffaf.viskoz

pH: 6-6.2

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE WATER Aqua 56.88
AMPHOSOL DM Coco-Betaine 2. Yüzey Aktif 16.00
GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 1.00
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
ELOTANT MILCOSIDE 302 Decyl Glucoside 1. Yüzey Aktif 5.00
ELOTANT MILCOSIDE 200 Lauryl Glucoside 2. Yüzey Aktif 8.00
ELFACOS GT 282S (%15 SOLUTION) Ceteareth-60 Myristyl Glycol Kıvamlaştırıcı 5.32
ELOPERS CONSPM400 Coco-Glucoside;Glyceryl Oleate 1. Yüzey Aktif 1.50
ESANS ESSENCE 0.40
ELOTANT MİLCOSIDE 520 EC Sodium Lauryl Glucose Carboxylate (and) Lauryl Glucoside 1. Yüzey Aktif 5.00
POTASYUM SORBATE POTASYUM SORBATE 0.80
SODYUM BENZOATE SODYUM BENZOATE 0.70
LAVANTA YAĞI LAVENDER OIL 0.20

Uyarılar

Lavanta yağı ile elotant milcoside 302 ayrı bir yerde çözülür.karışıma ilave edilir.


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

ELFACOS GT 282 %15 STOK ÇÖZELTİ HAZIRLAMA PROSEDÜRÜ:

85 gr Deiyonize su alınır üzerine 15 gr Elfacos GT 282 ilave edilir 70-80 derecede Elfacos Çözünceye kadar karıştırılır.

 

PROSES:

Deiyonize su alınır ve yüzey aktiflerden başlayarak tüm hammaddeler sırası ile ilave edilir,

Bir hammadde çözünmeden diğeri ilave edilmemelidir,En son Ph ayarı yapılarak proses tamamlanır,

pH:5.5-6

 

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

AMPHOSOL DM

Doğal olarak üretilmiş amfoterik bir yüzey aktif maddedir. Sülfat içermeyen ve sülfat bazlı sistemlerin kalınlaştırılmasında etkilidir, göz tahrişini azaltır ve stresli ortamlarda oldukça kararlıdır.

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

ELOTANT MILCOSIDE 302

Bu yüzey aktif maddenin elektriksel bir yükü yoktur, bu da suyun sertliğinin deaktivasyona karşı direncini arttırır. Ürün, çamaşır yıkama ürünleri, ev temizlik ürünleri ve el bulaşık yıkama sıvılarında kullanılan mükemmel bir yağ sökücüdür. Yeni nesil çevre dostu yüzeyaktiftir. Doğal kaynaklardan elde edilen yağ alkolü ve glikozdan türetilmiştir, böylece, biyolojik olarak parçalanabilir. Düşük toksisitesi, düşük tahriş ve birçok mükemmel yüzey aktif performansından dolayı, deterjanlarda, kişisel bakım ürünlerinde, kozmetik ürünlerinde ve zirai kimyasal maddelerde kullanılır.

ELOTANT MILCOSIDE 200

İrritasyonu düşük,doğal, nonyonik yüzey aktif madde.Diğer yüzey aktif maddelerle sinerjik etki oluşturarak özellikle viskozite arttırmaya yardımcı olur.

ELFACOS GT 282S (%15 SOLUTION)

Geniş pH aralığında (2-12)kristal berraklığında bir kıvam elde edilir. Elektrolit ve yüzey aktif dayanımı olan bir kıvamlaştırıcıdır.

ELOPERS CONSPM400

Geri yağlandırıcı olarak tüm bebek bakım ve cilt bakım şampuan ve temizlik ürünlerinde kullanılır. Yoğun bir nemlendirici ve cilt yumuşatıcı hissi yaratmak için insan derisinde doğal olarak oluşan doğal bir lipit kullanır. Günümüzün çevreye duyarlı tüketicilerine yönelik Bebek bakımı ve vücut yıkamaları için idealdir.

ELOTANT MİLCOSIDE 520 EC

Elotant Milcoside 520 EC karakteristik yumuşaklığı ile mükemmel köpürme ve duyusal özelliklerle birleştirerek anyonik bir yüzey aktif maddedir ve özellikle hafif durulama uygulamalarında kullanım için uygundur.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya