Anasayfa / FORMÜLLER / Brezilya Keratini

Brezilya Keratini Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1439


Saçın temel yapı taşı olan keratinli bakım solüsyonu saçınızı yıpranma etkilerinden, mat ve cansız görünümünden kurtarır.


Print

Brezilya Keratini

Saçın temel yapı taşı olan keratinli bakım solüsyonu saçınızı yıpranma etkilerinden, mat ve cansız görünümünden kurtarır.

Özellikler

Görünüm: Krem

pH: 5.5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIOZE SU Aqua 73.50
A XYLISHINE Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Maltitol & Xylitol & Pelvetia Canaliculata Extract Aktif Madde 3.00
B TEQFEEL D5 Cyclopentasiloxane Silikonlar 1.00
B COSMACOL EBL C12-15 Alkyl Benzoate Yağlandırıcı; Humektan 1.00
B EMULDAC AS 25 Cetearath 25 Emülgatör 2.00
B TEQQUART BTAC Behentrimonium Chloride Kondisyoner 2.50
B LIKIT PARAFIN Liquid Parafine Yağlandırıcı; Humektan 3.00
B NAFOL 1618 H Cetyl Stearyl Alcohol 50/50 Kıvamlaştırıcı 7.00
C TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
C TEQUART CETAC 29 Cetrimonium Chloride Kondisyoner 2.00
C SBL PROTEIN COMPLEX SBL Proteins Complex 5.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı kendi için de  çözülür70-80 dereceye ısıtılır.B fazı kendi için de çözülür 70-80 dereceye ısıtılır. A ve B fazı aynı sıcaklığa geldiğin de A fazı üzerine B fazı ilave edilir.İki faz emülsiye olduğun da sıcaklık düşürülür. Sıcaklık 50-40 dereceye geldiğin de C fazındaki ham maddeler ilave edilir.Homuojen karışım olduğun da proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

NAFOL 1618 H

O/W kremleri ve losyonları; deodorant ve antiperspirant stiklerde;şampuanlarda, balsamlarda;renkli kozmetikte kıvamlaştırıcı baz olarak kullanılır. polaritesi ortadır. Ayrıca dolgu maddesidir. Krem, losyon ve saç kremleri saç bakımı, cilt bakımı

LIKIT PARAFIN

Cilde yağlılık hissi vererek nemlendirme hissiyatını artırır.

TEQUART CETAC 29

Saç kremlerinde ve saç bakım ürünlerinde kullanılan katyonik kondisyoner ajan. Saç losyonları, saç kremleri ve şekillendirme kremleri için antistatik fiksatiflerin imalatında kullanılır. Katyonik bir yüzey aktif madde olarak, bu ürün, örneğin saç üzerinde görünür bir film bırakmadan negatif yüklü yüzeylere emilir.

TEQFEEL D5

Kullanımı ve yayılması kolaydır, cilde ve saça yumuşak ve kaygan bir his verir ve buharlaşmadan sonra kalıntı bırakmaz. Ayrıca yüzey gerilimini azaltabilir ve pigmentleri iyi dağıtmaya yardımcı olabilir. Taşıyıcı baz ve çözücü olarak kullanılan uçucu bir silikondur. Antiperspiranlar, deodorantlar, saç spreyleri, temizlik kremleri, cilt kremleri, losyonlar ve sopa ürünleri, banyo yağları, güneş ve tıraş ürünleri, makyaj ve tırnak cilalarında kullanılabilir

EMULDAC AS 25

Kozmetik ürünlerinde emülgatör. Saç, el kremleri(%0.1-0.5), O/W emülsiyonları

XYLISHINE

Saç onarıcı ve nemlendirici aktif içeren bir bileşendir. Saça parlaklık verme ve esneklik kazandıran canlandıran bir aktif olarak XYLISHINE %3 kullanım oranı vardır. Saçpuan,saç kremi gibi ürünlerde kullanılır,katyonikler ile uyumludur. Durulanan ve durulanmayan ürünlerde kullanılabilmektedir.

TEQQUART BTAC

Saç yumuşaklığında ve cilt korumasında çok etkilidir. Katyonik yük, statik yükü dağıtır ve saçın akmasını önler ve saça üstün ıslak tarak için mükemmel dolaşma ve cilde daha yumuşak bir his için pudralı bir yumuşaklık verir.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

COSMACOL EBL

Çok işlevli yumuşatıcı, bir ıslatıcı ve dağıtıcı madde olarak işlev görür, yayılabilir ve çok hafif bir dokunuş sağlar. Dispers UV filtreleri ve pigmentler için özellikle uygundur. Güneş koruyucu filtreler için mükemmel solventin bir sonucu olarak, bu ürün çok çeşitli kozmetik formülasyonlarda kullanılabilir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya