Anasayfa / FORMÜLLER / Cilalı Oto Şampuanı

Cilalı Oto Şampuanı Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1451


Otomobilinizin parlaklığını ve wax korumasını kolayca yenileyerken, yüzeyi aşındırmadan pisliklerini ve kiri çözer.


Print

Cilalı Oto Şampuanı

Otomobilinizin parlaklığını ve wax korumasını kolayca yenileyerken, yüzeyi aşındırmadan pisliklerini ve kiri çözer.

Özellikler

Görünüm: opak .viskoz

pH: 9.5-11.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU Aqua 74.30
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 15.00
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
ENSOLINE 912 Fatty Amine Derivative, IPA 1. Yüzey Aktif 4.00
TEQAMID DCP Palm DEA %85 Kıvamlaştırıcı 1.00
KATHON CG ICP II CIT/MIT Koruyucu 0.10
NaCL Sodium chloride 1.50
TEQFEEL K 1064 Silicone Emulsion 1.00
CARNAUBA WAX EMÜLSİYONU Carnauba Wax 3.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır.İçerisine Cosmacol AES 70224 ilavesi yapılır çözülünceye kadar karıştırılır .ardından ensoline 912 ilavesi yapılır çözüldükten sonra diğer ham maddeler sırası ile prosese ilave edilir.Homojen bir karışım olduğun da proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

ENSOLINE 912

Alkali stabil olan bu ürün yağ alma ve dispersyon ajanı olarak birçok temizleme ürününde kullanılır.

TEQAMID DCP

Noniyonik, kıvam verme ve köpük stabilizasyonu amaçlı yüzey aktif madde. Donmaz. Şampuan, sıvı sabun, duş jelinde kullanılır.

KATHON CG ICP II

KATHON CG / ICP II nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya