Anasayfa / FORMÜLLER / Yoğun Nemlendirici Krem

Yoğun Nemlendirici Krem Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1457


Soğuk proses ile enerjiden, işçilikten ekipmandan kazanç sağlayacağınız bir formül. Günlük Nemlendirici Krem, aquaxyl ile zenginleştirilmiş formülü ile, cildinizi korumaya, beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olur.


Print

Yoğun Nemlendirici Krem

Soğuk proses ile enerjiden, işçilikten ekipmandan kazanç sağlayacağınız bir formül. Günlük Nemlendirici Krem, aquaxyl ile zenginleştirilmiş formülü ile, cildinizi korumaya, beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olur.

Özellikler

Görünüm: Beyaz Krem

pH: 5.5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEİYONİZE SU Aqua 80.00
GLISERIN (PHARMA) Glycerine Pharam Grade Yağlandırıcı; Humektan 3.00
AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 1.50
SEPIPLUS 400 Polyacrylate 13 (and) Polyisobutene (and) Polysorbate 20 Kıvamlaştırıcı 3.50
TEQFEEL D5 Cyclopentasiloxane Silikonlar 2.00
ISOFOL 20N Octyldodecanol Yağlandırıcı; Humektan 4.00
TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
LASEMUL 130 Ethylhexyl Stearate Yağlandırıcı; Humektan 5.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır içerisine ham maddeler sırası ile ilave edilir.Homojen bir karışım olduğunda proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

GLISERIN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

SEPIPLUS 400

Teqpolymer 400 silikon hissiyatı olan kaygan bir polimer. pH 3-12 arasında stabil olan ve elektrolit içeren ortamlara uygun bir kıvamlaştırıcı. Solvent içeren sistmelrde yağ fazının emülsiye edilmesinde etkili bir soğuk proses emülgatör. Yağ yada su fazına ilave edilebilir.

TEQFEEL D5

Kullanımı ve yayılması kolaydır, cilde ve saça yumuşak ve kaygan bir his verir ve buharlaşmadan sonra kalıntı bırakmaz. Ayrıca yüzey gerilimini azaltabilir ve pigmentleri iyi dağıtmaya yardımcı olabilir. Taşıyıcı baz ve çözücü olarak kullanılan uçucu bir silikondur. Antiperspiranlar, deodorantlar, saç spreyleri, temizlik kremleri, cilt kremleri, losyonlar ve sopa ürünleri, banyo yağları, güneş ve tıraş ürünleri, makyaj ve tırnak cilalarında kullanılabilir

ISOFOL 20N

Emollient yağlandırıcı, dogal wax esterleri gibi losyon ve kremlerde kullanılan yağlandırıcı. Krem ve losyon. İyi bir piğment ıslatma özelliği vardır. Yapışkanlık azaltıcı ve kuru ve iyi bir cilt hissiyatı sağlar.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

LASEMUL 130

Octil stearat olarak da bilinen bu ürün her türlü kozmetik ürününde yağlandırıcı olarak kullanılabilir. IPM alternatifidir. Orta-düşük yağlandırma hissiyatı vardır. Sürümü çok iyidir. Yağlılığın çok istenmediği ürünlerde kullanılabilir. Diğer yağların da yağlılığını azaltacaktır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya