Anasayfa / FORMÜLLER / Doğal Şampuan

Doğal Şampuan Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1493


Lavanta yağı ile zenginleştirilmiş formülü ile saçlarınıza kadifemsi yumuşaklığı ve ipeksi dokunuşu hissedin.


Print

Doğal Şampuan

Lavanta yağı ile zenginleştirilmiş formülü ile saçlarınıza kadifemsi yumuşaklığı ve ipeksi dokunuşu hissedin.

Özellikler

Görünüm: şeffaf,Viskoz

pH: 5.5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIOZE SU Aqua 56.55
CELQUAT SC-240C Polyquaternium-10 Kondisyoner 0.40
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 13.00
XYLISHINE Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Maltitol & Xylitol & Pelvetia Canaliculata Extract Aktif Madde 3.00
TEQAMINE CPO Cocoamidopropylamine Oxide 1. Yüzey Aktif 7.00
ELOPERS CONSPM400 Coco-Glucoside;Glyceryl Oleate 1. Yüzey Aktif 3.00
TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 0.90
COSMACOL NII 9 C12-13 Pareth-9 Solvent; Çözücü 1.00
LAVANTA OIL LAVENDER OIL 0.15
PROTEOL OAT Sodyum Lauril Oat Amino Asid 2. Yüzey Aktif 5.00
TEQROSYL 30 Sodium lauryl sarcosinate 2. Yüzey Aktif 5.00
ELOTANT MILCOSIDE 302 Decyl Glucoside 1. Yüzey Aktif 5.00

Uyarılar

Cosmocol N II 9 içerisin de lavanta oıl çözülüp ana baza ilave edilir.


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır içerisine ucare jr 400 ilavesi yapılıp çözülünceye kadar karıştırılır. Daha sonra diğer ham maddeler sırası ile karışıma ilave edilir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

CELQUAT SC-240C

Saç üzerinde güçlü kondisyoner efekti sağlar. Kullanılırken silikonlarla uyumluluğuna göre ürün seçilmelidir. Şampuan, şekillendirici, serum da ıslak tarama, kuru tarama ve bakım amaçlı kullanılır.

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

XYLISHINE

Saç onarıcı ve nemlendirici aktif içeren bir bileşendir. Saça parlaklık verme ve esneklik kazandıran canlandıran bir aktif olarak XYLISHINE %3 kullanım oranı vardır. Saçpuan,saç kremi gibi ürünlerde kullanılır,katyonikler ile uyumludur. Durulanan ve durulanmayan ürünlerde kullanılabilmektedir.

TEQAMINE CPO

Kişisel bakımda amfoterik bir yüzey aktif madde, viskozite yapıcılar ve tekstil uygulamalarında emülgatörler ve yağlayıcılar olarak.Köpük oluşturucu ve stabilizatör görevi gördüğü anyonik yüzey aktif cisimleri (yağlı alkol sülfatlar ve yağlı alkol eter sülfatlar) ile iyi uyum gösterir. Anyoniklerin tahriş potansiyelini azaltmaya yardımcı olur, böylece hafif temizleyiciler ve hassas çamaşır deterjanları gibi düşük tahriş edici ürünlerde kullanılmasını önerilir.

ELOPERS CONSPM400

Geri yağlandırıcı olarak tüm bebek bakım ve cilt bakım şampuan ve temizlik ürünlerinde kullanılır. Yoğun bir nemlendirici ve cilt yumuşatıcı hissi yaratmak için insan derisinde doğal olarak oluşan doğal bir lipit kullanır. Günümüzün çevreye duyarlı tüketicilerine yönelik Bebek bakımı ve vücut yıkamaları için idealdir.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

COSMACOL NII 9

Çözücü etkili yüzey aktif. parfüm ve diğer yağların su içeren kozmetik formülasyonlarında çözülmesi için kullanılan bir emülgatör. Saç bakımı,cilt bakımında kullanılır

PROTEOL OAT

Anyonik . iritasyonu düşük keratine iyi tutunan köpüğü stabilize eden ikincil yüzey aktif madde .Göz iritasyonu düşürür.

TEQROSYL 30

Özellikle klora karşı dayanıklılığı yüksek anyonik yüzey aktif.Kozmatik-detarjanda köpük arttırıcı özelliğinden dolayı ikincil yüzey aktif madde olarak kullanılır. Kıvamlı çamaşır suyu (%2-5), Detarjan ve Kozmetik (%3-10), Bebe şampuanı (%3-8)

ELOTANT MILCOSIDE 302

Bu yüzey aktif maddenin elektriksel bir yükü yoktur, bu da suyun sertliğinin deaktivasyona karşı direncini arttırır. Ürün, çamaşır yıkama ürünleri, ev temizlik ürünleri ve el bulaşık yıkama sıvılarında kullanılan mükemmel bir yağ sökücüdür. Yeni nesil çevre dostu yüzeyaktiftir. Doğal kaynaklardan elde edilen yağ alkolü ve glikozdan türetilmiştir, böylece, biyolojik olarak parçalanabilir. Düşük toksisitesi, düşük tahriş ve birçok mükemmel yüzey aktif performansından dolayı, deterjanlarda, kişisel bakım ürünlerinde, kozmetik ürünlerinde ve zirai kimyasal maddelerde kullanılır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya