Anasayfa / FORMÜLLER / Anti Graying Shampoo

Anti Graying Shampoo Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1497


İçeriğinde bulunan aktif sayesinde beyaz saçlarınızdan Kurtulun.Saç renginizi geri kazanın.


Print

Anti Graying Shampoo

İçeriğinde bulunan aktif sayesinde beyaz saçlarınızdan Kurtulun.Saç renginizi geri kazanın.

Özellikler

Görünüm: opak . viskoz

pH: 5.5-6.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU Aqua 60.70
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
CELQUAT SC-230M Polyquaternium 10 Kondisyoner 0.30
OPULYN 301/ ACUSOL 301 Sodium styrene / acrylates copolymer Estetik Modifiye Ajan 0.50
D-PANTENOL d-Pantenol %75W (Provitamin B5) Aktif Madde 0.50
ELFACOS GT 282S (%15 SOLUTION) Ceteareth-60 Myristyl Glycol Kıvamlaştırıcı 4.00
TEQFEEL QUAT Silicone Quaternium-16 (and) Undeceth-11 (and) Butyloctanol (and) Undeceth-5 Kondisyoner 1.00
TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
TEQPEARL 771 Sodium Laureth Sulfate (and) Glycol Distearate (and) Cocamide MEA (and) Laureth-10 Estetik Modifiye Ajan 1.50
ELOPERS CONSPM400 Coco-Glucoside;Glyceryl Oleate 1. Yüzey Aktif 2.00
TEQPON AAB Lauryl-Glucoside (and) Cocamidopropyl Betaine (and) Sodium C14-16 Olefin Sulfonate 1. Yüzey Aktif 27.00
ARCOLYS Aqua, Propanediol, Picrorhiza Scrophulariiflora Root Extract Antibakteriyel 1.00
CİTRİC ASİT CITRIC ACID Kategori Adı
ESANS Fragrance Kategori Adı 0.40

Uyarılar

Opulyn 301 ayrı bir yerde 10 katı suda çözülüp prosese ilave edilir.


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

ELFACOS GT 282 %15 STOK ÇÖZELTİ HAZIRLAMA PROSEDÜRÜ:

85 gr Deiyonize su alınır üzerine 15 gr Elfacos GT 282 ilave edilir 70-80 derecede Elfacos Çözünceye kadar karıştırılır.

 

PROSES:

Formülde bulunan opulyn 301 i çözmek için opaklaştırıcı miktarının on katı kadar su ayrılır kalan su behere alınır içerisine PQ-10 serpiştirilerek ilave edilir ve çözününceye kadar karıştırılır, tamamen homojen bir karışım olduktan sonra Teqpon aab ilave edilir karıştırılır,AAB tamamen çözündükten sonra kalan girdiler önce yüzey aktiflerden başlayarak ilave edilmeye devam edilir her hammadde çözündükten sonra diğer hammadde ilave edilir,yüzey aktiflerden sonra ayrı bir yerde on katı suda çözünen opaklaştırıcı formüle ileve edilir.sonra kalan girdiler ilave edilerek proses tamamlanır, pH ayarı yapılarak proses tamamlanmalıdır.

 

 

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

CELQUAT SC-230M

Saç üzerinde güçlü kondisyoner efekti sağlar.Silikonlarla uyumlu versyonudur. Şampuan, şekillendirici, serum da ıslak tarama, kuru tarama ve bakım amaçlı kullanılır.

OPULYN 301/ ACUSOL 301

Sıvı sabun ve şampuanda opak ürün yapmak amaçlı kullanılır. Sıvı el sabunu, şampuanlarda. (%0,25-1) Geniş formülle edilebilirlik, uygun fiyat,soğuk karışım formüllerinde kullanılabilirlik, tuz toleransı. Banyo ve duş jelleri,sıvı el sabunları,şampuanlar da kullanılır.

D-PANTENOL

Derideki iritasyon, kepek gibi cilt problemlerine karşı kullanılan vitamin. Şampuan, Jöle, Krem, Duş jeli, Islak mendil, Pişik kremi gibi ürünlerde %0,1-0,3 kullanılır.

ELFACOS GT 282S (%15 SOLUTION)

Geniş pH aralığında (2-12)kristal berraklığında bir kıvam elde edilir. Elektrolit ve yüzey aktif dayanımı olan bir kıvamlaştırıcıdır.

TEQFEEL QUAT

Saç bakım ürünlerinde hacim, renk koruma, Islak tarama kolaylık sağlar. Bakım, termal koruma, hacim, Şampuan, serum, Islak tarama, kuru tarama, renk koruma amaçlı kullanılır.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

TEQPEARL 771

Sedef görüntüsü veren yüzey aktif madde karışımı.

ELOPERS CONSPM400

Geri yağlandırıcı olarak tüm bebek bakım ve cilt bakım şampuan ve temizlik ürünlerinde kullanılır. Yoğun bir nemlendirici ve cilt yumuşatıcı hissi yaratmak için insan derisinde doğal olarak oluşan doğal bir lipit kullanır. Günümüzün çevreye duyarlı tüketicilerine yönelik Bebek bakımı ve vücut yıkamaları için idealdir.

TEQPON AAB

Şampuanlar, sıvı el sabunları, yüz ve vücut yıkayıcılar ve özellikler bebek şampuanları için tasarlanmış sülfat free mild bir yüzey aktif maddedir. Kullanılacağı yerlerde özellikle sülfat bileşikleri ve etilen oksit, toksik etkisi,göz ve cilt de iritasyon ve kanserojen etkileri sebebiyle istenmemektedir.Tuz ile yüksek viskozite ve kremsi köpük oluşturacak yüzey aktiftir. Konsantre bu ürün, nakliye, depolama ve karıştırma hususunda kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

ARCOLYS

Saçınızı doğal rengine yeniden kavuşmasını sağlayan, beyaz saç sayısını azalttığı klinik testler ile kanıtlanmış, Cosmos sertifikalı bir aktiftir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya