Anasayfa / FORMÜLLER / Elde Bulaşık Deterjanı-Teqpon SBA

Elde Bulaşık Deterjanı-Teqpon SBA Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1499


Teqpon sba ile üretim prosesinizi hızlandırarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.Mükemmel temizleme gücüne sahiptir ve Hassas ciltler için uygundur


Print

Elde Bulaşık Deterjanı-Teqpon SBA

Teqpon sba ile üretim prosesinizi hızlandırarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.Mükemmel temizleme gücüne sahiptir ve Hassas ciltler için uygundur

Özellikler

Görünüm: şeffaf,viskoz

pH: 6.5-7.5

Stability: parfümüz ile stabilite yapınız

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU Aqua 71.40
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
TEQPON SBA Sodium Laureth Sulfate (and) Cocamidopropyl Betaine (and) Coco-Glucoside 1. Yüzey Aktif 19.00
TEQAMIN LOE Lauryl Amin Oxide 1. Yüzey Aktif 4.00
TEQAMID DCP Palm DEA %85 Kıvamlaştırıcı 1.00
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 2.00
TEQGUARD IND Methyl Chloro Isothiazolinone Methyl Isothiazolinone (CIT/MIT) Koruyucu 0.10
ESANS Fragrance 0.30
BENZOPHENONE 4 Benzophenone-4 (Sulisobenzon,) UV Filitre 0.10
NaCl Sodium Chloride 2.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır içerisine teqpon SBA ilavesi yapılıp çözülünceye kadar karıştırılır.Daha sonra diğer ham maddeler sırası ile karışıma ilave edilir. Son olarak koruyucu ve esans ilavesi yapılmalıdır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

TEQPON SBA

Sodium Laureth Sulfate ,Cocamidopropyl Betaine ve Coco-Glucoside karışımı. Cilt ve saç için kozmetik temizleme ürünlerinde kullanılır. Konsantre bir bazdır ve 1.yüzey aktif madde olarak kullanılmaktadır.

TEQAMIN LOE

Lauramine oksit, tüm yüzey aktif madde sınıflarıyla uyumlu olan iyonik olmayan/amfoterik bir yüzey aktif maddedir: anyonik, iyonik olmayan, amfoterik ve katyonik. Yüksek köpük ve kalınlaşma özellikleri sağlar ve peroksit ve hipoklorit çözeltilerinde stabilite de dahil olmak üzere çoğu pH aralığında kararlıdır. Ek olarak, Lauramin oksit anyonik yüzey aktif maddelerin tahriş etkilerini hafifletebilir. Bu ürün için büyük pazar segmentleri evde bakım, kişisel bakım, petrol ve gaz ve zirai kimyasallar içerir.

TEQAMID DCP

Noniyonik, kıvam verme ve köpük stabilizasyonu amaçlı yüzey aktif madde. Donmaz. Şampuan, sıvı sabun, duş jelinde kullanılır.

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

TEQGUARD IND

CIT/MIT nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

BENZOPHENONE 4

270-350 nm arasında; su bazlı ürünlerde UVB ışınlarına karşı korunmasında kullanılır. 0,05-0,1 %

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya