Anasayfa / FORMÜLLER / Veteriner Şampuanı Anti Seboreik

Veteriner Şampuanı Anti Seboreik Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1517


Sevimli dostlarınızın yağlanmaya yatkın deri ve tüylerinin bakım ve hijyenini yapmanızı sağlar.


Print

Veteriner Şampuanı Anti Seboreik

Sevimli dostlarınızın yağlanmaya yatkın deri ve tüylerinin bakım ve hijyenini yapmanızı sağlar.

Özellikler

Görünüm: Şeffaf,Hafif viskoz

pH: 5.5-6.5

Stability: parfümüz ile stabilite yapınız

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE WATER Aqua 25.88
ELFACOS GT 282S (%15 SOLUTION) Ceteareth-60 Myristyl Glycol Kıvamlaştırıcı 13.32
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 35.00
ELOTANT MILCOSIDE 302 Decyl Glucoside 1. Yüzey Aktif 15.00
TEQSORB T 20P Polysorbat-20 Solvent; Çözücü 1.00
Piroctone Olamine Piroctone Olamine 0.50
SALICILIC ACID Salicilic Acid 1.00
D-PANTENOL d-Pantenol %75W (Provitamin B5) Aktif Madde 0.50
MONO PROPILEN GLIKOL (USP) Mono propilen glikol USP (E1520) Yağlandırıcı; Humektan 0.50
EGX 292 COMPLEX HAIR STRENGTH Urtica Dioica Leaf Extract (Nettle), Cimicifuga Racemosa Root Extract (Black cohosh), Lepidium Meyenii Root Extract (Maca); Sylibum Marianum Seeds Extract (Milkthistle)Butylene Glycol, Aqua, Aktif Madde 3.00
SEPITONIC M3 Magnesium aspartate (and) zinc gluconate (and) copper gluconate Aktif Madde 1.00
ALLANTOIN Allantoin Aktif Madde 0.30
KATHON CG CIT/MIT Koruyucu 0.10
TRIETHANOLAMIN (TEA) Triethanolamin (TEA) pH Ayarlayıcı
GENENCARE OSMS BA Betaine Aktif Madde 2.00
ESANS(symrise Extra Soft 130757) Fragrance 0.80

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

ELFACOS GT 282 %15 STOK ÇÖZELTİ HAZIRLAMA PROSEDÜRÜ: 85 gr Deiyonize su alınır üzerine 15 gr Elfacos GT 282 ilave edilir 70-80 derecede Elfacos Çözünceye kadar karıştırılır.

 

Proses: Deiyonize su alınır ve karıştırıcı altında önce yüzey aktiflerden başlanarak tüm hammaddeler sırası ile formüle ilave edilir bir hammadde çözünmeden diğeri ilave edilmemelidir. En son Ph ayarı yapılarak proses tamamlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

ELFACOS GT 282S (%15 SOLUTION)

Geniş pH aralığında (2-12)kristal berraklığında bir kıvam elde edilir. Elektrolit ve yüzey aktif dayanımı olan bir kıvamlaştırıcıdır.

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

ELOTANT MILCOSIDE 302

Bu yüzey aktif maddenin elektriksel bir yükü yoktur, bu da suyun sertliğinin deaktivasyona karşı direncini arttırır. Ürün, çamaşır yıkama ürünleri, ev temizlik ürünleri ve el bulaşık yıkama sıvılarında kullanılan mükemmel bir yağ sökücüdür. Yeni nesil çevre dostu yüzeyaktiftir. Doğal kaynaklardan elde edilen yağ alkolü ve glikozdan türetilmiştir, böylece, biyolojik olarak parçalanabilir. Düşük toksisitesi, düşük tahriş ve birçok mükemmel yüzey aktif performansından dolayı, deterjanlarda, kişisel bakım ürünlerinde, kozmetik ürünlerinde ve zirai kimyasal maddelerde kullanılır.

TEQSORB T 20P

Kozmetik ürünerinde emülgatör, çözücü, yüzey aktif ve ıslatma ajanı olarak kullanılır. Polisorbat 20. Bir çözücü olarak işlev görür ve berrak sulu çözeltiler, cilt bakım kremleri ve losyonlar için uygundur. Bu ürün 16.7 HLB değerine sahiptir.

D-PANTENOL

Derideki iritasyon, kepek gibi cilt problemlerine karşı kullanılan vitamin. Şampuan, Jöle, Krem, Duş jeli, Islak mendil, Pişik kremi gibi ürünlerde %0,1-0,3 kullanılır.

MONO PROPILEN GLIKOL (USP)

Kozmetikte ve deterjanda cilt üzerinde yumuşatma etkisi, yüzey aktiflerden gelen cilt üzerindeki iritasyonu azaltmak.

EGX 292 COMPLEX HAIR STRENGTH

EGX 292 saç gücü, saç gücünü artırmak için sinerjik yetenekleri için bitkileri birleştiren çok fonksiyonlu bir botanik komplekstir. Saçtaki tüm olumsuz etkilere karşı savaşır (kepek, dökülme, kaşıntı, incelme.) Şampuan ürünlerinde sıklıkla kullanılır. Cildi arındırır, kafa derisi sebumunu düzenler ve ampul saç sağlığını güçlendirir, sağlıklı ve güzel bir saç şaftının büyümesini sağlar. Bu ürün sebum dengesizliğini, kepeği, kafa derisi kaşıntısını, donuk saçları ve saç dökülmesini önleyen uygulamalar için önerilir.

SEPITONIC M3

M3 multimineral krono enerjili cilt aktifi (çinko,bakır, magnesium sinerjisi). Hücre tenefüsünü artırarak ATP, DNA sentezi ile serbest radikallerin oluşumunu engeller.

ALLANTOIN

Yara iyileştirici, ağrı dindirici, anti-irritant, cilt koruyucu ve pürüssüzleştirici aktif madde İritasyon azaltıcı

KATHON CG

Koruyucu. Geniş spektrumlu aktiviteye sahip,formaldehiti çözme ya da üretme etkisi yoktur,biyolojik olarak kolay parçalanabilir ve çevreyi korur,geniş güvenlik profiline sahiptir,kozmetik hammaddeleriyle iyi uyumludur.

TRIETHANOLAMIN (TEA)

Asitlerin nötralizasyonlarında kullanılır, pH ayarlayıcı. Bulaşık deterjanlarında (LABSA miktarına bağlı olarak değişir), Saç jölesinde (%0,5-0,9), Kremlerde (pH 5,5-6 olacak şekilde) kullanılır.

GENENCARE OSMS BA

%100 Doğal özellikli, şekerden elde edilmiş nemlendirici ajandır. Osmolit özellik gösterdiğinden hücre içiyle dışı arasındaki su dengesini korur ve cildin nemli kalmasını sağlar. Saç ve cilt bakım ürünleri için uygundur, Ecocert ve Cosmos sertifikası vardır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya