Anasayfa / FORMÜLLER / Soğuk Proses Saç Kremi

Soğuk Proses Saç Kremi Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1526


Saçınızın çevresinde adeta besleyici, konsantre bir katman oluşturur ve sakinleştirmek, güçlendirmek, zayıflamış bölgeleri onarmak için tüm gücüyle çalışır.


Print

Soğuk Proses Saç Kremi

Saçınızın çevresinde adeta besleyici, konsantre bir katman oluşturur ve sakinleştirmek, güçlendirmek, zayıflamış bölgeleri onarmak için tüm gücüyle çalışır.

Özellikler

Görünüm: Krem

pH: 4-4.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIOZE SU Aqua 83.00
TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
TEQFEEL QRT Water(and)Silicone Quaternium(and)Trideceth-6(and)Trideceth-12 Kondisyoner 2.00
FLOCARE ET 1537 G Cationic Liquid Dispersion Polymer Kıvamlaştırıcı 5.50
TEQUART CETAC 29 Cetrimonium Chloride Kondisyoner 4.00
FRAGRANCE Fragrance 0.50
FLOCARE C 139 Polyquaternium -39 2.00
XYLISHINE Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Maltitol & Xylitol & Pelvetia Canaliculata Extract Aktif Madde 2.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır. Karıştırıcı yüksek devir de iken Flocare ET 1537 G ilavesi yapılıp çözülünceye kadar karıştırılır. Daha sonra diğer ham maddeler sırası ile proses ilave edilir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

TEQFEEL QRT

Saç bakım ürünlerinde hacim, renk koruma, Islak tarama kolaylık sağlar. Bakım, termal koruma, hacim, Şampuan, serum, Islak tarama, kuru tarama, renk koruma amaçlı kullanılır.

FLOCARE ET 1537 G

Katyonik çözeltileri kıvamlaştırmak ve O / W emülsiyonlarını kalınlaştırarak stabilize etmek için kullanılabilecek polimerdir.Kullanıma hazır sulu olmayan sıvı dispersiyon, nötralizasyon veya ısı gerektirmez. Yağlı olmayan ve yapışkan olmayan bir cilt hissi ile son derece kararlı emülsiyonlar oluşturmaya yardımcı olur.

TEQUART CETAC 29

Saç kremlerinde ve saç bakım ürünlerinde kullanılan katyonik kondisyoner ajan. Saç losyonları, saç kremleri ve şekillendirme kremleri için antistatik fiksatiflerin imalatında kullanılır. Katyonik bir yüzey aktif madde olarak, bu ürün, örneğin saç üzerinde görünür bir film bırakmadan negatif yüklü yüzeylere emilir.

XYLISHINE

Saç onarıcı ve nemlendirici aktif içeren bir bileşendir. Saça parlaklık verme ve esneklik kazandıran canlandıran bir aktif olarak XYLISHINE %3 kullanım oranı vardır. Saçpuan,saç kremi gibi ürünlerde kullanılır,katyonikler ile uyumludur. Durulanan ve durulanmayan ürünlerde kullanılabilmektedir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya