Anasayfa / FORMÜLLER / Saç Kremi -Sıcak Proses

Saç Kremi -Sıcak Proses Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1529


Kuru ve ıslak tarama kolaylığı sağlar.


Print

Saç Kremi -Sıcak Proses

Kuru ve ıslak tarama kolaylığı sağlar.

Özellikler

Görünüm: Beyaz.Krem

pH: 3.5-4.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIOZE SU Aqua 79.00
A TEQUART CETAC 29 Cetrimonium Chloride Kondisyoner 2.00
B EMULDAC AS 25 Cetearath 25 Emülgatör 1.50
B TEQQUART BTAC Behentrimonium Chloride Kondisyoner 1.50
B NAFOL 1618 H Cetyl Stearyl Alcohol 50/50 Kıvamlaştırıcı 6.50
C FRAGRANCE Fragrance Kategori Adı 0.50
C TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
C FLOCARE C 139 Polyquaternium-39 Kondisyoner 2.00
C XYLISHINE Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Maltitol & Xylitol & Pelvetia Canaliculata Extract Aktif Madde 3.00
C TEQFEEL QRT Water(and)Silicone Quaternium(and)Trideceth-6(and)Trideceth-12 Kondisyoner 3.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı kendi için de 70-80 dereceye ısıtılır. B fazı kendi için de 70-80 dereceye ısıtılır. A ve B fazı aynı sıcaklığa geldiğin de A fazı üzerine B fazı ilave edilir. Sıcaklık 50-55 derece de iken C fazındaki ham maddeler ilave edilip homojen bir karışım olduğun da proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

NAFOL 1618 H

O/W kremleri ve losyonları; deodorant ve antiperspirant stiklerde;şampuanlarda, balsamlarda;renkli kozmetikte kıvamlaştırıcı baz olarak kullanılır. polaritesi ortadır. Ayrıca dolgu maddesidir. Krem, losyon ve saç kremleri saç bakımı, cilt bakımı

EMULDAC AS 25

Kozmetik ürünlerinde emülgatör. Saç, el kremleri(%0.1-0.5), O/W emülsiyonları

TEQQUART BTAC

Saç yumuşaklığında ve cilt korumasında çok etkilidir. Katyonik yük, statik yükü dağıtır ve saçın akmasını önler ve saça üstün ıslak tarak için mükemmel dolaşma ve cilde daha yumuşak bir his için pudralı bir yumuşaklık verir.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

XYLISHINE

Saç onarıcı ve nemlendirici aktif içeren bir bileşendir. Saça parlaklık verme ve esneklik kazandıran canlandıran bir aktif olarak XYLISHINE %3 kullanım oranı vardır. Saçpuan,saç kremi gibi ürünlerde kullanılır,katyonikler ile uyumludur. Durulanan ve durulanmayan ürünlerde kullanılabilmektedir.

TEQFEEL QRT

Saç bakım ürünlerinde hacim, renk koruma, Islak tarama kolaylık sağlar. Bakım, termal koruma, hacim, Şampuan, serum, Islak tarama, kuru tarama, renk koruma amaçlı kullanılır.

FLOCARE C 139

Flocare ? C139 PF, sıvı formda amfoterik bir kopolimerdir. Zengin ve stabil köpük getirdiği sıvı temizleme ürünleri için idealdir. Özellikle hasar görmüş saçlar için saç bakımı uygulamasında mükemmel ıslak ve kuru tarama özellikleri sağlar. Cilt Bakımında ipeksi cilt hissi ve nemlenme sağlar.

TEQUART CETAC 29

Saç kremlerinde ve saç bakım ürünlerinde kullanılan katyonik kondisyoner ajan. Saç losyonları, saç kremleri ve şekillendirme kremleri için antistatik fiksatiflerin imalatında kullanılır. Katyonik bir yüzey aktif madde olarak, bu ürün, örneğin saç üzerinde görünür bir film bırakmadan negatif yüklü yüzeylere emilir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya