Anasayfa / FORMÜLLER / Saç Derisinde Kaşıntıyı önleyici Şampuan

Saç Derisinde Kaşıntıyı önleyici Şampuan Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1561Print

Saç Derisinde Kaşıntıyı önleyici Şampuan

Özellikler

Görünüm: opak.viskoz

pH: 5.5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIOZE SU Aqua 60.80
CELQUAT SC-230M Polyquaternium 10 Kondisyoner 0.30
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
TEQPON AAB Lauryl-Glucoside (and) Cocamidopropyl Betaine (and) Sodium C14-16 Olefin Sulfonate 1. Yüzey Aktif 27.00
ELFACOS GT 282S (%15 SOLUTION) Ceteareth-60 Myristyl Glycol Kıvamlaştırıcı 4.00
ELOPERS CONSPM400 Coco-Glucoside;Glyceryl Oleate 1. Yüzey Aktif 2.00
GENENCARE OSMS BA Betaine Aktif Madde 3.00
TEQFEEL QUAT Silicone Quaternium-16 (and) Undeceth-11 (and) Butyloctanol (and) Undeceth-5 Kondisyoner 0.40
D-PANTENOL d-Pantenol %75W (Provitamin B5) Aktif Madde 0.50
OPULYN 301/ ACUSOL 301 Sodium styrene / acrylates copolymer Estetik Modifiye Ajan 0.50
TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
ESANS Fragrance 0.40

Uyarılar

Opulyn 301 ayrı bir yerde 5 katı suda çözülüp prosese ilave edilir.


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Proses Proses ELFACOS GT 282 %15 STOK ÇÖZELTİ HAZIRLAMA PROSEDÜRÜ: 85 gr Deiyonize su alınır üzerine 15 gr Elfacos GT 282 ilave edilir 70-80 derecede Elfacos Çözünceye kadar karıştırılır. PROSES: Formülde bulunan opulyn 301 i çözmek için opaklaştırıcı miktarının 5 katı kadar su ayrılır kalan su behere alınır içerisine PQ-10 serpiştirilerek ilave edilir ve çözününceye kadar karıştırılır, tamamen homojen bir karışım olduktan sonra Teqpon aab ilave edilir karıştırılır,AAB tamamen çözündükten sonra kalan girdiler önce yüzey aktiflerden başlayarak ilave edilmeye devam edilir her hammadde çözündükten sonra diğer hammadde ilave edilir,yüzey aktiflerden sonra ayrı bir yerde on katı suda çözünen opaklaştırıcı formüle ileve edilir.sonra kalan girdiler ilave edilerek proses tamamlanır, pH ayarı yapılarak proses tamamlanmalıdır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

CELQUAT SC-230M

Saç üzerinde güçlü kondisyoner efekti sağlar.Silikonlarla uyumlu versyonudur. Şampuan, şekillendirici, serum da ıslak tarama, kuru tarama ve bakım amaçlı kullanılır.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

TEQPON AAB

Şampuanlar, sıvı el sabunları, yüz ve vücut yıkayıcılar ve özellikler bebek şampuanları için tasarlanmış sülfat free mild bir yüzey aktif maddedir. Kullanılacağı yerlerde özellikle sülfat bileşikleri ve etilen oksit, toksik etkisi,göz ve cilt de iritasyon ve kanserojen etkileri sebebiyle istenmemektedir.Tuz ile yüksek viskozite ve kremsi köpük oluşturacak yüzey aktiftir. Konsantre bu ürün, nakliye, depolama ve karıştırma hususunda kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

ELFACOS GT 282S (%15 SOLUTION)

Geniş pH aralığında (2-12)kristal berraklığında bir kıvam elde edilir. Elektrolit ve yüzey aktif dayanımı olan bir kıvamlaştırıcıdır.

ELOPERS CONSPM400

Geri yağlandırıcı olarak tüm bebek bakım ve cilt bakım şampuan ve temizlik ürünlerinde kullanılır. Yoğun bir nemlendirici ve cilt yumuşatıcı hissi yaratmak için insan derisinde doğal olarak oluşan doğal bir lipit kullanır. Günümüzün çevreye duyarlı tüketicilerine yönelik Bebek bakımı ve vücut yıkamaları için idealdir.

GENENCARE OSMS BA

%100 Doğal özellikli, şekerden elde edilmiş nemlendirici ajandır. Osmolit özellik gösterdiğinden hücre içiyle dışı arasındaki su dengesini korur ve cildin nemli kalmasını sağlar. Saç ve cilt bakım ürünleri için uygundur, Ecocert ve Cosmos sertifikası vardır.

TEQFEEL QUAT

Saç bakım ürünlerinde hacim, renk koruma, Islak tarama kolaylık sağlar. Bakım, termal koruma, hacim, Şampuan, serum, Islak tarama, kuru tarama, renk koruma amaçlı kullanılır.

D-PANTENOL

Derideki iritasyon, kepek gibi cilt problemlerine karşı kullanılan vitamin. Şampuan, Jöle, Krem, Duş jeli, Islak mendil, Pişik kremi gibi ürünlerde %0,1-0,3 kullanılır.

OPULYN 301/ ACUSOL 301

Sıvı sabun ve şampuanda opak ürün yapmak amaçlı kullanılır. Sıvı el sabunu, şampuanlarda. (%0,25-1) Geniş formülle edilebilirlik, uygun fiyat,soğuk karışım formüllerinde kullanılabilirlik, tuz toleransı. Banyo ve duş jelleri,sıvı el sabunları,şampuanlar da kullanılır.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya