Anasayfa / FORMÜLLER / Silver Şampuan

Silver Şampuan Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1562


Açık renk saçlarda beslemek ve onarmak için kullanılır.


Print

Silver Şampuan

Açık renk saçlarda beslemek ve onarmak için kullanılır.

Özellikler

Görünüm: Viskoz

pH: 5.5-6.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIOZE SU Aqua 66.30
A E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
A COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 10.00
B DEIYONIOZE SU Aqua Kategori Adı 10.00
B MONO PROPILEN GLIKOL (USP) Mono propilen glikol USP (E1520) Yağlandırıcı; Humektan 0.50
B VIOLET Vıolet Kategori Adı 0.25
C FLOCARE C 122 Polyquaternium-22 Kondisyoner 0.40
C FLOCARE C 106 Polyquaternium 6 Kondisyoner 0.60
C TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 3.00
C TEQAMIN CPO Cocoamidopropylamine Oxide 1. Yüzey Aktif 4.00
D ESANS Fragrance Kategori Adı 0.50
D TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 0.10
D EGX 292 COMPLEX HAIR STRENGTH Urtica Dioica Leaf Extract (Nettle), Cimicifuga Racemosa Root Extract (Black cohosh), Lepidium Meyenii Root Extract (Maca); Sylibum Marianum Seeds Extract (Milkthistle)Butylene Glycol, Aqua, Aktif Madde 2.00
D NaCI NaCI Kategori Adı 2.25

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı kendi için de karıştırılır.

B fazı kendi için de karıştırılır.

C fazı kendi için de karıştırılır.

A fazı üzerine B+C fazı ilave edilir holamojen bir karışım oluncaya kadar karıştırılır.

Son olarak D fazı ilave edilir. ve proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

MONO PROPILEN GLIKOL (USP)

Kozmetikte ve deterjanda cilt üzerinde yumuşatma etkisi, yüzey aktiflerden gelen cilt üzerindeki iritasyonu azaltmak.

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

TEQAMIN CPO

Kişisel bakımda amfoterik bir yüzey aktif madde, viskozite yapıcılar ve tekstil uygulamalarında emülgatörler ve yağlayıcılar olarak.Köpük oluşturucu ve stabilizatör görevi gördüğü anyonik yüzey aktif cisimleri (yağlı alkol sülfatlar ve yağlı alkol eter sülfatlar) ile iyi uyum gösterir. Anyoniklerin tahriş potansiyelini azaltmaya yardımcı olur, böylece hafif temizleyiciler ve hassas çamaşır deterjanları gibi düşük tahriş edici ürünlerde kullanılmasını önerilir.

FLOCARE C 106

Sıvı ürünler için kondisyoner. Özellikle spreylenebilen saç bakım ürünlerinde kullanılır.

FLOCARE C 122

Flocare C122 PF, sıvı halde amfoterik bir kopolimerdir. Viskoz bir sıvı gibi görünür. Şartlandırıcı olarak kullanılır. Aynı zamanda iyi sertlik ve nem direnci özellikleri sergiler.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

EGX 292 COMPLEX HAIR STRENGTH

EGX 292 saç gücü, saç gücünü artırmak için sinerjik yetenekleri için bitkileri birleştiren çok fonksiyonlu bir botanik komplekstir. Saçtaki tüm olumsuz etkilere karşı savaşır (kepek, dökülme, kaşıntı, incelme.) Şampuan ürünlerinde sıklıkla kullanılır. Cildi arındırır, kafa derisi sebumunu düzenler ve ampul saç sağlığını güçlendirir, sağlıklı ve güzel bir saç şaftının büyümesini sağlar. Bu ürün sebum dengesizliğini, kepeği, kafa derisi kaşıntısını, donuk saçları ve saç dökülmesini önleyen uygulamalar için önerilir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya