Anasayfa / FORMÜLLER / Thermolat ile Isıtıcı Krem

Thermolat ile Isıtıcı Krem Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1580Print

Thermolat ile Isıtıcı Krem

Özellikler

Görünüm: krem

pH: 5.5-6.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIOZE SU Aqua 64.80
A XANTAN GUM Xantan Gum Kıvamlaştırıcı 0.30
A GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 1.50
A GENENCARE OSMS BA Betaine Aktif Madde 3.00
B TEQFEEL 100 Dimethicone Kondisyoner 0.80
B NACOL 1698 Cetyl Alkol 98% Kıvamlaştırıcı 3.00
B NEOWAX 165 Glyceryl Stearate (and) PEG-100 Stearate Emülgatör 4.00
B TEQOIL EHS 2-Ethylhexyl Stearate Yağlandırıcı; Humektan 5.00
B TEQWAX 8104 W Beeswax White Kıvamlaştırıcı 7.00
B SHEA BUTTER Shea butter Yağlandırıcı; Humektan 8.00
B THERMOLAT THERMOLAT 1.60
C TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı kendi için de 70-80 dereceye ısıtılır. B fazı kendi için de 70-80 dereceye ısıtılır. İki fazın sıcaklığı aynı dereceye geldiğin de A fazı üzerine B fazı ilave edilir.Homojen bir karışım oluncaya kadar karıştırılır. Homojen bir karışım olduğun da sıcaklık 55-50 dereceye geldiğin de C fazı ilave edilir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

GENENCARE OSMS BA

%100 Doğal özellikli, şekerden elde edilmiş nemlendirici ajandır. Osmolit özellik gösterdiğinden hücre içiyle dışı arasındaki su dengesini korur ve cildin nemli kalmasını sağlar. Saç ve cilt bakım ürünleri için uygundur, Ecocert ve Cosmos sertifikası vardır.

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

XANTAN GUM

XANTAN GUM düşük bir konsantrasyonda bile yüksek bir viskoziteye veren, sarımsı beyaz bir tozdur. Suda kolay çözünür ve nötralizasyon gerekli değildir. Bu, yabani lahana, doğal yetiştirilen Xanthomonas campestris ile karbonhidrat fermantasyonu ile üretilen bir mikrobiyal bir polisakarittir. Doğal kıvamlaştırıcıdır.

NACOL 1698

O/W kremleri ve losyonları; deodorant ve antiperspirant stiklerde; Şampuanlarda saç kremlerinde;renkli kozmetikte kıvamlaştırıcı baz olarak kullanılır. Krem (%2-5) ve Losyon(%2-3),Saç kremlerinde(%4-6)

SHEA BUTTER

Nemlendirme özelliği vardır. Cilt hissini arttırır. Anti inflammatuar etkisi vardır. Karite yağı (shea butter), Afrika?da yetişen karite ağacının cevizlerinden elde edilen, uçuk sarı veya fildişi rengi bir yağdır. Dünya üzerinde bilinen en güçlü doğal nemlendiricilerden biridir. Genelde kozmetikte kullanılır. Shea yağı yenebilir, dolayısıyla yemeklerde de kullanılabilir. Örneğin bazı çikolatalar içinde, kakao yağı yerine kullanıldığı olur. Vücut sıcaklığında eridiğinden dolayı, deri tarafından kolayca emilir ve yağlı bir his bırakmaz.

TEQWAX 8104 W

Bağlayıcı, cilt hissiyatını artırma, film oluşturma, saça ve cilde kondisyon verme amacı ile kıvamlı kozmetik ürünlerinde kullanılır. Özellikle cildin nemini artırır. İritasyon düşürür. Ruj, maskara, krem, losyon, deo stick, saç waxı, fondöten, depilasyon da kullanılır. Organik versyonu vardır.

NEOWAX 165

Her türlü cilt bakım uygulaması için çok amaçlı, standart, noniyonik kendiliğinden emülsifiye edici krem bazıdır.

TEQFEEL 100

Mükemmel yumuşaklık,yumuşak-kaygan-ipeksi bir his,şampuanlar için iyileştirici etki,parlaklık. Cilt koruyucu,güneş kremi,makyaj,losyon,şampuan,saç spreyi,yosun modellemesi,renkli kozmetik de kullanılır.

TEQOIL EHS

Orta hızlı emilen iyi yumuşatmak ve kadifemsi pürüzsüz bir his bırakır.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya