Anasayfa / FORMÜLLER / İnce Yapılı Krem

İnce Yapılı Krem Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1585Print

İnce Yapılı Krem

Özellikler

Görünüm: krem

pH: 5.5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIOZE SU Aqua 77.50
A SEPINOV EMT 10 Hydroxyethyl Acrylate / Sodium acryloyldimethylTaurate Copolymer Kıvamlaştırıcı 0.50
A GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 2.00
A GENENCARE OSMS BA Betaine Aktif Madde 2.00
B TEQFEEL 100 Dimethicone Kondisyoner 1.00
B TEQ GLST SE Glyceryl mono stearete Emülgatör 3.00
B TEQOIL EHS 2-Ethylhexyl Stearate Yağlandırıcı; Humektan 3.00
B NAFOL 1618 H Cetyl Stearyl Alcohol 50/50 Kıvamlaştırıcı 5.00
C TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı için deiyonize su alınır içerisine sepınov EMT 10 eklenip çözülünceye kadar karıştırılır.Daha sonra A fazına diğer ham maddeler eklenir 70-80 dereceye ısıtılır. B fazı kendi için de 70-80 dereceye kadar ısıtılıp iki fazın sıcaklığı aynı olduğun da A fazı üzerine B fazı ilave edilip homojen olana kadar karıştırılır. Sıcaklık 55-50 dereceye geldiğin de C fazı ilave edilir.Homojen karışım olduğun da proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

SEPINOV EMT 10

Elektrolite dayanıklı, yumuşak hafif hissiyatlı kremler yapmada kullanılan emülgatör ve kıvamlaştırıcı. Saten hissiyatı verir.

GENENCARE OSMS BA

%100 Doğal özellikli, şekerden elde edilmiş nemlendirici ajandır. Osmolit özellik gösterdiğinden hücre içiyle dışı arasındaki su dengesini korur ve cildin nemli kalmasını sağlar. Saç ve cilt bakım ürünleri için uygundur, Ecocert ve Cosmos sertifikası vardır.

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

NAFOL 1618 H

O/W kremleri ve losyonları; deodorant ve antiperspirant stiklerde;şampuanlarda, balsamlarda;renkli kozmetikte kıvamlaştırıcı baz olarak kullanılır. polaritesi ortadır. Ayrıca dolgu maddesidir. Krem, losyon ve saç kremleri saç bakımı, cilt bakımı

TEQ GLST SE

Kozmetik, gıda ve ilaç sanayiinde emülgatör olarak kullanılır. HLB sayısı 3,8 olduğundan dolayı emülgatör, ko emülgatör , stabilizatör ve dispersyon aracı olarak kullanılır

TEQOIL EHS

Orta hızlı emilen iyi yumuşatmak ve kadifemsi pürüzsüz bir his bırakır.

TEQFEEL 100

Mükemmel yumuşaklık,yumuşak-kaygan-ipeksi bir his,şampuanlar için iyileştirici etki,parlaklık. Cilt koruyucu,güneş kremi,makyaj,losyon,şampuan,saç spreyi,yosun modellemesi,renkli kozmetik de kullanılır.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya