Anasayfa / FORMÜLLER / Kıvamlı Şeffaf Jöle

Kıvamlı Şeffaf Jöle Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1603Print

Kıvamlı Şeffaf Jöle

Özellikler

Görünüm: şeffaf,Viskoz

pH: 7-7.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIOZE SU Aqua 72.10
TEQGEL 2020 Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Cross polymer Kıvamlaştırıcı 0.40
DEIYONIOZE SU Aqua 20.00
ACULYN 88 Arcylates/Steareth-20 Methacrylate Crosspolymer Kıvamlaştırıcı 2.00
ACUDYNE LT-120 Acrylates/C1-2 Succinates/ Hydroxyacrylates Copolymer Fixatif- Şekillendirici Polimer 4.50
TRIETHANOLAMIN (TEA) Triethanolamin (TEA) pH Ayarlayıcı
TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00

Uyarılar

Karıştırma işlemi yavaş yapılmalıdır.
Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su iki kısma yarılır. Deiyonize su içerisine teqgel 2020 ilavesi yapılıp çözülünceye kadar karıştırılır. Diğer yarısına aculyn 88 ilavesi yapılıp karıştırılır. Çözülme işlemi tamamlandıktan sonra aculyn 88 teqgel 2020üzerine ilave edilir homojen bir karışım oluncaya kadar karıştırılır. Ardından diğer ham maddeler ilave edilir. Daha sonra tea ile nötralize işlemi yapılır ph 7-7.5 ayarlanıp proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

TEQGEL 2020

Elektrolitte karşı stabil,yüzey aktif içeren sistemlerin kıvamlaştırır. Kolay disperse olur. Transparan jeller,hidro-alkolik jeller, yüzey aktif sistemleri ve yüksek elektrolit sistemleri, aloe jeller, şampuan, dezenfektan jellerde kullanılır.

ACULYN 88

Anyonik polimer. Kıvamın, transparanlığın ve askıda tutma performansı çok iyi. Köpük stabilizasyonu sağlar. Boncuk, pigment, hava ve sedefi askıda tutar. Şampuan, duş jeli, sıvı sabun, saç köpüğü, tıraş köpüğü, saç şekillendiricileri, saç köpüğünde kullanılır.

ACUDYNE LT-120

Acudyne LT 120 bir saç sabitleyici polimerdir. maksimum nem direnci ile sert bir tutuş sunuyor ve pullanma yapmaz. saç şekillendirme ürünleri, saç jelleri, ve spreyler için mükemmel bir seçimdir.

TRIETHANOLAMIN (TEA)

Asitlerin nötralizasyonlarında kullanılır, pH ayarlayıcı. Bulaşık deterjanlarında (LABSA miktarına bağlı olarak değişir), Saç jölesinde (%0,5-0,9), Kremlerde (pH 5,5-6 olacak şekilde) kullanılır.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya