Anasayfa / FORMÜLLER / Kremli Şampuan 2in1 Normal Saçlar

Kremli Şampuan 2in1 Normal Saçlar Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 423


Kremli saç şampuanı kondisyoner ile güçlendirilmiş formül.


Print

Kremli Şampuan 2in1 Normal Saçlar

Kremli saç şampuanı kondisyoner ile güçlendirilmiş formül.

Özellikler

Görünüm: Opak, viskoz

pH: 5,5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE WATER Aqua 64.50
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 18.00
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 4.00
TEQPON D Disodium Coco Ampho Diacetat 1. Yüzey Aktif 3.00
ELOTANT MILCOSIDE 200 Lauryl Glucoside 2. Yüzey Aktif 1.00
COSMACOL ELI C12-13 Alkyl Lactat Kıvamlaştırıcı 0.40
TEQFEEL QRT Water(and)Silicone Quaternium(and)Trideceth-6(and)Trideceth-12 Kondisyoner 1.50
XYLISHINE Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Maltitol & Xylitol & Pelvetia Canaliculata Extract Aktif Madde 2.00
TEQOIL 767 PEG-6-Caprylic/Capric Glycerides Yağlandırıcı; Humektan 0.30
OPULYN 301/ ACUSOL 301 Sodium styrene / acrylates copolymer Estetik Modifiye Ajan 0.70
TEQPEARL 771 Sodium Laureth Sulfate (and) Glycol Distearate (and) Cocamide MEA (and) Laureth-10 Estetik Modifiye Ajan 2.50
KATHON CG CIT/MIT Koruyucu 0.10
CITRIK ASIT Citric Acid
FRAGNANCE Fragrance 0.50
NaCl Sodium Chloride 1.00
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
CELQUAT SC-230M Polyquaternium 10 Kondisyoner 0.40

Uyarılar

Opulyn 301 ayrı bir yerde 10 katı suda seyreltilerek prosese ilave edilmelidir.


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Formül suyunun 1/3 ü ayrılır kalan su kazana alınır ve üzerine Cosmacol AES 70224 ilave edilir,çözününceye kadar karıştırılır, sonrasında Teqin B 30 ilave edilir karıştırılır.  Teqpon D ilave edilir ve karıştırılır.  Elotant Milcoside 200 ilave edilir.  Cosmacol ELI ilave edilir 5 dk karıştırılır.  Cosmacol ESI ilave edilir; 5 dk karıştırılır sonrasında Teqpearl 771 ilave edilir ve 5 dk karıştırılır.  Opulyn OP 301 ayrı bir yerde 5 katı suda  çözülür  ve prosese ilave edilir karıştırılır. Ucare Jr 30 m ayrı bir yerde 30 katı suda çözülür ve prosese ilave edilir ve  5 dakika karıştırılır ayrılan sudan geriye kalan su prosese ilave edilir ve diğer kalan girdiler  tek tek ilave edilir ve ph ayarı yapılar proses tamamlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

TEQPON D

Amfoterik, iritasyon düşürücü birincil veya ikincil yüzey aktif. Şampuan, bebek şampuanı, yüz temizleme jellerinde kullanılır.

ELOTANT MILCOSIDE 200

İrritasyonu düşük,doğal, nonyonik yüzey aktif madde.Diğer yüzey aktif maddelerle sinerjik etki oluşturarak özellikle viskozite arttırmaya yardımcı olur.

COSMACOL ELI

Deodorantlarda 24 saat deodorant efekti etki verme ve şampuanlarda da düŞük tuz ile kıvam verme özelliği vardır. Cocoamide DEA muadili olarak kullanılan kıvamlaştırıcı. Kozmetikte yağlandırıcı olarak kullanılır. AHA esteridir, enzimatik deo etkisinden dolayı deo etkili ürünler yapılabilir. İritasyon düşürür. Şampuan, sıvı sabun, duş jeli, deodorant, krem de kullanılır. Güneş ürünlerinde spf artırıcı rol oynar.

TEQFEEL QRT

Saç bakım ürünlerinde hacim, renk koruma, Islak tarama kolaylık sağlar. Bakım, termal koruma, hacim, Şampuan, serum, Islak tarama, kuru tarama, renk koruma amaçlı kullanılır.

XYLISHINE

Saç onarıcı ve nemlendirici aktif içeren bir bileşendir. Saça parlaklık verme ve esneklik kazandıran canlandıran bir aktif olarak XYLISHINE %3 kullanım oranı vardır. Saçpuan,saç kremi gibi ürünlerde kullanılır,katyonikler ile uyumludur. Durulanan ve durulanmayan ürünlerde kullanılabilmektedir.

TEQOIL 767

PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides , Yüzey aktif maddelerin çözünürlüğünü artıran suda çözünen bir yağdır. İyi bir geri yağlandırıcıdır.Cilt temizliğinde, şampuanlarda, duş jeli ,sıvı sabun v.s ürünlerde çözücü olarak kullanılabilir .

OPULYN 301/ ACUSOL 301

Sıvı sabun ve şampuanda opak ürün yapmak amaçlı kullanılır. Sıvı el sabunu, şampuanlarda. (%0,25-1) Geniş formülle edilebilirlik, uygun fiyat,soğuk karışım formüllerinde kullanılabilirlik, tuz toleransı. Banyo ve duş jelleri,sıvı el sabunları,şampuanlar da kullanılır.

TEQPEARL 771

Sedef görüntüsü veren yüzey aktif madde karışımı.

KATHON CG

Koruyucu. Geniş spektrumlu aktiviteye sahip,formaldehiti çözme ya da üretme etkisi yoktur,biyolojik olarak kolay parçalanabilir ve çevreyi korur,geniş güvenlik profiline sahiptir,kozmetik hammaddeleriyle iyi uyumludur.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

CELQUAT SC-230M

Saç üzerinde güçlü kondisyoner efekti sağlar.Silikonlarla uyumlu versyonudur. Şampuan, şekillendirici, serum da ıslak tarama, kuru tarama ve bakım amaçlı kullanılır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya