Anasayfa / FORMÜLLER / Akneye Karşı Etkili Krem

Akneye Karşı Etkili Krem Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 430


Seborlyis aktifi sayesinde bitkisel olarak akne tedavisi yapan bir formülasyon.


Print

Akneye Karşı Etkili Krem

Seborlyis aktifi sayesinde bitkisel olarak akne tedavisi yapan bir formülasyon.

Özellikler

Görünüm: Opak, Viskoz

pH: 5,5-6,5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 3.00
A DEİYONİZE SU Aqua 66.10
B COSMACOL EBL C12-15 Alkyl Benzoate Yağlandırıcı; Humektan 3.00
B ISOFOL 20N Octyldodecanol Yağlandırıcı; Humektan 3.00
B LIPOMULSE LUXE Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-40 Stearate, Ceteareth-20 Baz 7.00
B LIPONATE TDTM Tridecyl Trimellitate Yağlandırıcı; Humektan 4.00
B LIPONATE 2DH PEG-4 Diheptanoate Yağlandırıcı; Humektan 3.00
B TEQFEEL 100 Dimethicone Kondisyoner 2.00
C ESANS Fragrance 0.40
C SEBORLIYS Epilobium Angustifolium Extract,Tropaeolum Majus Extract, Terminalia Chebula Bark Extract, Porphyridium Cruentum Extract, Hydroxyethylcellulose Guar Hydroxypropyltrimoniumchloride, Lecithin,Phenoxethanol, Tocopheryl Acetate. Aktif Madde 5.00
C TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazındaki deiyonize su 70-80 dereceye ısıtılır,

B fazı ayrı bir yerde kendi içerisinde karıştırılır ve 70-80 dereceye ısıtılır,

İki faz aynı sıcaklıkta iken karıştırıcı altında B fazı A fazıana ilave edilir,

Sıcaklık 40 dereceye düştüğünde C fazındaki girdiler sırası ile A+B fazına ilave edilir,

 

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

LIPOMULSE LUXE

O/W Hazır krem bazı. Geniş ph aralığında çalışma olanağı sağlar. Asidik ve alkali özel krem formülasyonlarına uygundur saç bakımı,cilt bakımı,renkli kozmetik

LIPONATE 2DH

Liponate® 2-DH, ipeksi, silikon gibi özellik gösteren yapışkan bir his bırakmayan hızlı yayılan ve mükemmel pigment ıslatma özelliği olan çok hafif, kuru bir his bırakan di esteridir. Liponate® 2-DH preslenmiş tozlar için mükemmel bir bağlayıcı maddedir.

TEQFEEL 100

Mükemmel yumuşaklık,yumuşak-kaygan-ipeksi bir his,şampuanlar için iyileştirici etki,parlaklık. Cilt koruyucu,güneş kremi,makyaj,losyon,şampuan,saç spreyi,yosun modellemesi,renkli kozmetik de kullanılır.

LIPONATE TDTM

Yapışkanlık yapmayan viskoz sıvı yağ. Castor oil ya da lanolin oil yerine ya da beraberinde kullanılabilir. Emülsiyonların stabilitesini arttırmak için kullanılabilir. Yumuşak kadifemsi bir his verir. Çok iyi pigment dispersantıdır. Özellikle gece bakım kremlerinde, göz çevresi bakım kremleri ve rujlarda önerilir.

SEBORLIYS

Akne giderme ürünleri ile yağlı ciltler için yapılan cilt bakım ürünlerinde kullanılır. 5Alfa reduktaz enzimini inhibe eder antibakteriyel özelliği ile akne karşıtı bakım sağlar. Derinin sebum dengesini sağlar. Sağlıklı bir cilt sağlayarak tahrişi önler. Yağlı saçlar içinde önerilir.

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

COSMACOL EBL

Çok işlevli yumuşatıcı, bir ıslatıcı ve dağıtıcı madde olarak işlev görür, yayılabilir ve çok hafif bir dokunuş sağlar. Dispers UV filtreleri ve pigmentler için özellikle uygundur. Güneş koruyucu filtreler için mükemmel solventin bir sonucu olarak, bu ürün çok çeşitli kozmetik formülasyonlarda kullanılabilir.

ISOFOL 20N

Emollient yağlandırıcı, dogal wax esterleri gibi losyon ve kremlerde kullanılan yağlandırıcı. Krem ve losyon. İyi bir piğment ıslatma özelliği vardır. Yapışkanlık azaltıcı ve kuru ve iyi bir cilt hissiyatı sağlar.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya