Anasayfa / FORMÜLLER / Güneş Yağı - 20 SPF

Güneş Yağı - 20 SPF Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 582


Esterler ile zenginleştirilmiş güneş yağı formülasyonu.


Print

Güneş Yağı - 20 SPF

Esterler ile zenginleştirilmiş güneş yağı formülasyonu.

Özellikler

Görünüm: Berrak

pH: 7

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A TEQ UV AB Butyl Methoxydibenzoylmethane (Avobenzone) UV Filitre 5.00
A TEQ UV HMS Homosalate UV Filitre 10.00
B BENZOPHENONE 3 Oxybenzone, Benzophenone-3 UV Filitre 4.00
B COSMACOL EMI Di C12 C13 alkyl malate Yağlandırıcı; Humektan 8.00
B COSMACOL ELI C12-13 Alkyl Lactat Kıvamlaştırıcı 2.00
B TEQ UV CRY Octocrylene UV Filitre 3.00
C COSMACOL EBL C12-15 Alkyl Benzoate Yağlandırıcı; Humektan 3.00
C VITAMIN E Tocopherol ; Helianthus Annus [ayçiçeği] çekirdeği Yağı Aktif Madde 0.10
C LIKIT PARAFIN Liquid parafine Yağlandırıcı; Humektan 62.90
D ESANS FRAGRANCE 0.40
D TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 0.80

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A FAZI KENDİ İÇERİSİNDE 65 DERECEYE ISITILIR VE İYİCE ÇÖZÜNMELERİ SAĞLANIR B FAZI KENDİ İÇERİSİNDE SIRASI İLE 65 DERECEDE KARIŞTIRILIR.HER HAMMADDE DİĞERİ ÇÖZÜNDÜKTEN SONRA İLAVE EDİLİR.BU İKİ FAZ 65 DERECEDE B FAZI A FAZINA İLAVE EDİLİR SICAKLIK STABİL KALMALIDIR C FAZI KENDİ İÇERİSİNDE 65 DERECEDE ISITILIR KARIŞTIRILIR VE A+B FAZINA İLAVE EDİLİR 40 DERECENİN ALTINDA D FAZI İLAVE EDİLİR.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

TEQ UV AB

UVA koruması sağlayan Avobenzondan oluşan güneşten koruyucu bir ajandır. Kristal toz zayıf bir aromaya sahiptir ve suda çözünmez, ancak sıcak metanolde çözünebilir. Cilt ve güneş bakım hazırlığı için UV-B filtreleri ile kombine edilebilir. Koruyucu saç bakımı formülasyonu için de kullanılabilir. Ürünleri foto-oksidasyona karşı korur. Bu ürün kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinde günlük cilt ürünlerinde% 1-2, güneşten koruyan ürünlerde% 2-3 dozaj seviyesinde kullanılabilir.

TEQ UV HMS

Etkili bir UVB emicidir. Yağda çözünür bu nedenle su geçirmez güneş kremlerinde kullanılabilir. Kategori 1 güneşten koruyucu ve % 15 maksimum konsantrasyonda kullanılır.

COSMACOL EMI

Kremlerde ve saç ürünlerinde yumuşatma özelliği verir. AHA etkisi vardır. Şampuan (%0,5-1), Saç kremi (%2-4), Krem (%3-5)

BENZOPHENONE 3

Benzofenon-3 320-400 nm aralığında maksimal UV absorbansı (UV / A) aktif olan geniş spektrumlu güneş filtresidir. yağda çözünür bir filtredir

TEQ UV CRY

Octocrylene UVB koruma sağlar Octocryleneden oluşan bir güneş koruma maddesidir. Karakteristik acı bademe yakın kokusu vardır. Berrak, viskoz sıvı çok iyi koruma potansiyeli ve viskoz güneş kremleri için mükemmel çözülebilir yağdır. Max.%10 kullanımı vardır. Bu ürün su geçirmez ve su itici formülasyonları için iyidir.

COSMACOL ELI

Deodorantlarda 24 saat deodorant efekti etki verme ve şampuanlarda da düŞük tuz ile kıvam verme özelliği vardır. Cocoamide DEA muadili olarak kullanılan kıvamlaştırıcı. Kozmetikte yağlandırıcı olarak kullanılır. AHA esteridir, enzimatik deo etkisinden dolayı deo etkili ürünler yapılabilir. İritasyon düşürür. Şampuan, sıvı sabun, duş jeli, deodorant, krem de kullanılır. Güneş ürünlerinde spf artırıcı rol oynar.

COSMACOL EBL

Çok hafif oluşu ve kolay yayılabilme özelliğinden dolayı bir çok kozmetik formülasyonlarında kullanılır, güneş filterleri için iyi bir çözücüdür. Güneş krremleri, losyonlar, lipojeller, cilt bakım ürünleri, vücut masaj yağları, saç boyaları, kondisyonorler, temizlik losyonları, traş ürünleri (%1-5)

LIKIT PARAFIN

Cilde yağlılık hissi vererek nemlendirme hissiyatını artırır.

VITAMIN E

Doğal antioksidan olarak zamanla rengi koyulaşan ürünler için stabilizasyona yardımcı olur. Antioksidan özelliklerinden dolayı kötü koku engellenmesi, kalitenin artması, kozmetik etkisinin artması ve raf ömrünün uzatılması gibi avantajları vardır.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Teqguard PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Teqguard PC hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Teqguard pc etkisi.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya