Anasayfa / FORMÜLLER / Yüz Temizleme-Tonik

Yüz Temizleme-Tonik Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 587


Yüz tonikleri, yüzünüzü yıkadıktan veya bir nemlendirici uygulamadan önce makyajınızı çıkardıktan sonra uyguladığınız sıvı kozmetik ürünlerdir. Tonik kullandığınızda cildiniz inanılmaz temiz ve taze hissedersiniz.


Print

Yüz Temizleme-Tonik

Yüz tonikleri, yüzünüzü yıkadıktan veya bir nemlendirici uygulamadan önce makyajınızı çıkardıktan sonra uyguladığınız sıvı kozmetik ürünlerdir. Tonik kullandığınızda cildiniz inanılmaz temiz ve taze hissedersiniz.

Özellikler

Görünüm: Transparan likid

pH: 4,5-5,5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
CITRIK ASIT (MONOHIDRAT)/BBCA Citric Acid 0.20
COSMACOL NII 9 C12-13 Pareth-9 Solvent; Çözücü 2.00
DEIYONIZE WATER Aqua 84.10
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
ETİL ALKOL Ethanol 1.50
GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 7.00
SEPICALM S Sodium Cocoyl Amino Acids & Sarcosine & Potassium Aspartate & Magnesium Aspartate Aktif Madde 3.00
STEPAN® SLL-FB Sodium Lauroyl Lactylate 1. Yüzey Aktif 0.30
FAZ COSPHAGARD PRECARE Aqua, Sodium Levulinate, Sodium Benzoate Koruyucu 2.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Ham maddeler sırasıyla suya ilave edilir ve karıstırılır. Sitrik asit ile ph 5.8-6,4 arasına ayarlanır 

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

STEPAN® SLL-FB

Sodyum Lauroil Laktilat. Köpürme maddesi, anyonik yüzey aktif madde, nemlendirici ve emülgatör görevi görür. Laurik asit ve laktik asit reaksiyonunun sodyum tuzudur. Sülfat içermez. Viskozite oluşturma, köpük modifikasyonu ve cilt hissi artışı sağlar. 2si 1 arada şampuan, sabun, vücut yıkama, krem ??ve losyonlar, yüz temizleyiciler, vücut ovma, köpük arttırıcılar, sıvı el sabunu ve şampuanlarda kullanılır.

SEPICALM S

Mineraller ile kombine edilmiş aminoasit biovektörü. Hasas ve irite ciltlerin inflamasyonunu dindirir. Güneş yanığı sonrası, mekanik sürtünem sonrası, kimyasal kontakt sonrası ciltte oluşan iritasyonu azaltır. Invivo testleri yapılmıştır.

COSMACOL NII 9

Çözücü etkili yüzey aktif. parfüm ve diğer yağların su içeren kozmetik formülasyonlarında çözülmesi için kullanılan bir emülgatör. Saç bakımı,cilt bakımında kullanılır

COSPHAGARD PRECARE

Kondisyoner etki de sağlayan doğal özellikli bir koruyucudur. Çok yüksek antimikrobiyal aktivitesi vardır. Ecocert ve Cosmos sertifikalıdır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya