Anasayfa / FORMÜLLER / Tüy Azaltıcı Krem

Tüy Azaltıcı Krem Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 611


ARP 100 ile 2 epilasyon arasında tüylerde azalma sağlar. Doğal bitkisel özler içeren, tüm vücut için yeni bir saç azaltma formülü kullanarak tüylerin dökülmesini sağlar.


Print

Tüy Azaltıcı Krem

ARP 100 ile 2 epilasyon arasında tüylerde azalma sağlar. Doğal bitkisel özler içeren, tüm vücut için yeni bir saç azaltma formülü kullanarak tüylerin dökülmesini sağlar.

Özellikler

Görünüm: Beyaz Krem

pH: 6-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A D-PANTENOL D-Pantenol %75W (Provitamin B5) Aktif Madde 0.50
A DEİYONİZE SU Aqua 82.60
B LIPOMULSE LUXE Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-40 Stearate, Ceteareth-20 Baz 6.00
B LIPOVOL MOS 130 Tridecyl Stearate (and) Tridecyl Trimellitate (and) Dipentaerythrityl Hexacaprylate/Hexacaprate Yağlandırıcı; Humektan 3.00
B TEQ GLST SE Glyceryl mono stearete Emülgatör 2.00
C ARP 100 Serenoa Serrulata Fruit Extract, Epilobium Angustifolium Extract, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Extract, Water, Alcohol, Aktif Madde 5.00
C ESANS Fragrance 0.30
C TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 0.80

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A ve B  fazında bulunan hammaddeler  ayrı beherlerde kendi içerisinde karıştırılır ve 80 C  ısıtılır . İki faz 80 C 'de iken B fazı A fazına yavaş yavaş ilave edilir. Emülsiye olduktan sonra 2 dakika süreyle homojenize edilmelidir .

Bu karısım 40 C nin altına düştüğünde C fazı ilave edilir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

D-PANTENOL

Derideki iritasyon, kepek gibi cilt problemlerine karşı kullanılan vitamin. Şampuan, Jöle, Krem, Duş jeli, Islak mendil, Pişik kremi gibi ürünlerde %0,1-0,3 kullanılır.

LIPOMULSE LUXE

O/W Hazır krem bazı. Geniş ph aralığında çalışma olanağı sağlar. Asidik ve alkali özel krem formülasyonlarına uygundur saç bakımı,cilt bakımı,renkli kozmetik

LIPOVOL MOS 130

Likit Parafin yerine önerilen petrol kökenli olmayan yağ. Castor, oil free konseptler için önerilir. Noncomedegeic, iyi yayılım özelliği, parlaklık ve kadifemsi cilt hissini arttırıcı.

TEQ GLST SE

Kozmetik, gıda ve ilaç sanayiinde emülgatör olarak kullanılır. HLB sayısı 3,8 olduğundan dolayı emülgatör, ko emülgatör , stabilizatör ve dispersyon aracı olarak kullanılır

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Teqguard PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Teqguard PC hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Teqguard pc etkisi.

ARP 100

İki depilasyon arası kullanıldığında bir ayda %25 tüy azaltma sağlar. içermiş olduğu aktifler sayesinde 5 alfa reduktaz enzimini inhibe eder ve vücutta tüylenmenin gecikmesine zamanla azalmasına yardımcı olur. Deodorant, ve cilt bakımı ürünlerinde tavsiye edilebilir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya