Anasayfa / FORMÜLLER / Sıvı Çamaşır Deterjanı- Beyaz Çamaşırlar

Sıvı Çamaşır Deterjanı- Beyaz Çamaşırlar Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 625


Beyaz çamaşırlar için grilik yapmayan yumuşatıp yıkayan çamaşır deterjanı.


Print

Sıvı Çamaşır Deterjanı- Beyaz Çamaşırlar

Beyaz çamaşırlar için grilik yapmayan yumuşatıp yıkayan çamaşır deterjanı.

Özellikler

Görünüm: Opak, viskoz

pH: 7,5-8,5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
KOKO YAĞI ASİDİ Coco fatty acid Emülgatör 2.00
SODYUM HIDROKSIT %48 lik SODYUM HİDROKSİT 0.00
LABSA Linear AlkylBenzene Sulfonic Acid 1. Yüzey Aktif 9.00
SODYUM HIDROKSIT %48 lık SODYUM HIDROKSIT 0.00
LIALET 125-7 Oxo Alkol C12-15 7EO 1. Yüzey Aktif 3.50
ACUSOL 497N ;497NG Acrylic/Maleic Copolymer Dispersan 2.00
TEQFEEL DET 47 Quaternary Aminosiloxane, Yumuşatma 0.40
TEQPHOS 2010 HEDP -1- HYDROXYETHYLENE 1,1 DIPHOSPHONIC ACID Şelatlama Ajanı 0.50
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.20
KATHON CG ICP II CIT/MIT Koruyucu 0.10
TEQ AF 30 Antifoam Köpük Kesici 0.25
ACUSOL OP 305 Acrylates/PEG-10 Maleate/Styrene copolymer Estetik Modifiye Ajan 0.10
DEMINERALIZE SU Water 80.85
ESANS Fragrance 0.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Acusol OP 305 mikatrının 5 katı kadar su ayrılır ve Acusol OP 305 bu su içerisinde çözünür.Kalan su miktarı 70 C ısıtılır ve içerisine eriyik halde ki koko yağ asidi ilave edilir ve 15 dakika karışım sağlanır.Daha sonra ph:7 olacak şekilde sıvı kostik ilave edilir.  Ph nötr oldukdan sonra Labsa eklenir ve karıştırılır.Tekrar ph :7 olacak şekilde sıvı kostik ilave edilir.Daha sonra sırası ile diğer ürünler ilave edilir.Suda çözünmüş olan OP 305ilave edilir. Bitmiş üründe ph:7,5-9 olmalıdır.

 

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

KOKO YAĞI ASİDİ

Çözücü ve emülgatör olarak deterjan formülasyonlarında kullanılmaktadır.

LABSA

Sentetik deterjan endüstrisinin ana hammaddelerindendir. Çamaşır, bulaşık makinası toz deterjanları, deterjan jelleri, sıvı sabunlar, temizleme tozları, yağlı sabunlar vb. gibi. Tekstil sektöründe merserize ve yıkama ajanı olarak kullanılır.

LIALET 125-7

Düşük IsIda etkin temizleme özelligi olan toz deterjanda kullanılan lineer yapida noniyonik. Yağ çözme gücü yüksektir. Genel Temizlik 1-3%; Toz deterjan 1-10%; Yag / Kir Coz 3-5%

ACUSOL 497N ;497NG

Çok iyi dispersanttır. Akriklik homopolimerlerden daha yüksek kelatlama kapasitesi. Sürekli yüksek stabilitesi sayesinde I&I uygulamalarında mükemmel yemek kiri sökücü olarak çalışır.

TEQFEEL DET 47

Quat bazlı hidrofil bir polimerdir. Kumaşa kazandırdığı hacim ve elastomeriklik ile ön plana çıkmaktadır. Hemen hemen her tip kumaşta kaygan ve yumuşak bir tuşesi vardır. Teqfeel DET 47 tüm kumaşlarda kullanılabilir özellikle doğal kumaşlarda çok iyi sonuç verir. Avantajları; Hidrofilik , yumuşak, ipeksi hissiyatın aynı sıra hacimli bir el hissiyatı verir. Sentetik kumaşın hidrofilitesini artırır. Kumaşın streçinin geri dönüşünü sağlar elastikiyeti artırır. Mükemmel kimyasal stabiliteye sahiptir. Yüksek sıcaklığa, kimyasala, tuza, pH ve hızlı karışıma dayanır. Emüsyon yapılması kolaydır Tekrar boyanabilir Sarartması yoktur

TEQPHOS 2010

Metal iyonlarının kontrolü ve kompleks oluşturma özelliği vardır. Kozmetik-Detejan sanayinde, çamaşır suyu ve hipo içeren formüllerde stabilizör olarak kullanılır

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

KATHON CG ICP II

KATHON CG / ICP II nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

TEQ AF 30

Deterjan ve diğer endüstriyel formülasyonlarda köpük kesici olarak. Deterjan, yumuşatıcı ve diğer endüstriyel formülasyonlarda (%0,05-2)

ACUSOL OP 305

Yüksek Aniyonik bazlı formüller için ( sıvı sabun gibi) önerilen opaklaştırıcı. (%0,5-1,0) Opaklaştırıcı madde olarak bilinir. Su bazlı, stiren / akrilik emülsiyon olup, çamaşır ve bulaşık yıkama deterjanları ve ev temizleyicileri gibi günlük kullanım ve endüstriyel ürünlerde opaklaştırıcı olarak kullanılır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya