Anasayfa / FORMÜLLER / Sıvı Arap Sabunu

Sıvı Arap Sabunu Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 646


Sabunlaşma ile formle edilmiş sıvı deterjan.


Print

Sıvı Arap Sabunu

Sabunlaşma ile formle edilmiş sıvı deterjan.

Özellikler

Görünüm: Transparan jel

pH: 7-9

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
ESANS ESANS 0.50
BOYA BOYA
DEİYONİZE SU SU 79.50
POTASYUM HIDROKSIT POTASYUM HIDROKSIT 3.33
OLEIK ASIT OLEAIK ASIT 13.50
KOKO YAĞI ASİDİ Coco fatty acid Emülgatör 1.50
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
KATHON CG ICP II CIT/MIT Koruyucu 0.10
POTASYUM KLORÜR POTASYUM KLORÜR 0.15

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

60 C deki sıcak suya Potasyum Hidroksit ilave edilir,homojen olana kadar karıştırılır ve ısıtmaya devam edilir.Daha sonra Oleik asit ve Kokoyağ asidi ilave edilir.Sıcaklık 80 C dereceye ulaştığında,ısıtmaya son verilir ve yaklaşık 1,5 saat karıştırmaya devam edilir. Soğuduktan sonra E.D.T.A, Kathon CG ICP II ilave edilir homojen olana kadar karıştırılır. Esans ve boya ilave edilir.Potasyum klorür ilavesiyle ürüne kıvam verilir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

KOKO YAĞI ASİDİ

Çözücü ve emülgatör olarak deterjan formülasyonlarında kullanılmaktadır.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

KATHON CG ICP II

KATHON CG / ICP II nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya