Anasayfa / FORMÜLLER / SAÇ JÖLESİ KEPEK YAPMAZ -SERT

SAÇ JÖLESİ KEPEK YAPMAZ -SERT Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 724


PVP yerine kullanılan fixative polimer ile saç jölesinin neme dayanımı, sertliği artırılmıştır.


Print

SAÇ JÖLESİ KEPEK YAPMAZ -SERT

PVP yerine kullanılan fixative polimer ile saç jölesinin neme dayanımı, sertliği artırılmıştır.

Özellikler

Görünüm: Transparan jel

pH: 5,5-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.02
D-PANTENOL d-Pantenol %75W (Provitamin B5) Aktif Madde 0.15
0.50
BIOSTYLE CGP Maltodextrin/VP Copolymer Fixatif- Şekillendirici Polimer 12.50
TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.00
FLOGEL FG 1000 Carbomer Kıvamlaştırıcı 0.80
WATER 85.03

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

D-PANTENOL

Derideki iritasyon, kepek gibi cilt problemlerine karşı kullanılan vitamin. Şampuan, Jöle, Krem, Duş jeli, Islak mendil, Pişik kremi gibi ürünlerde %0,1-0,3 kullanılır.

BIOSTYLE CGP

PVP K-30 ve PVP/VA ya alternatif fiksatif, kıvamlaştırıcı& stabilizatör.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

FLOGEL FG 1000

Transparan, parlak, kıvam veren polimer. Saç jölelerinde 0,3-1% arasında kullanılır. Tuz içerren formülasyonlarda stabil değildir. Nötral pH ta çalışır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya