Anasayfa / FORMÜLLER / Ahşap Temizleyici

Ahşap Temizleyici Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 727


İçerisinde bulunan yağ asidinin sabunlaşması sonucu oluşturulan bu formül, hem temizler hemde parlatır.


Print

Ahşap Temizleyici

İçerisinde bulunan yağ asidinin sabunlaşması sonucu oluşturulan bu formül, hem temizler hemde parlatır.

Özellikler

Görünüm: Transparan kıvamlı

pH: 8-9

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE WATER Aqua 87.90
BOYA Color
ESANS Fragrance 3.00
OLEIC ACID Oleic Acid 3.70
TRIETANOLAMIN TEA 0.20
KOSTİK - PAYET (SOD.HİDROKSİT) Sodium Hydroxide 0.20
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 3.00
ELOTANT MILCOSIDE 101 Caprylyl / Capryl Glucoside 2. Yüzey Aktif 1.50
TEQAMID DCP Palm DEA %85 Kıvamlaştırıcı 0.40
CELLOSIZE QP 30000 Hydroxy Ethyl Celluloze Kıvamlaştırıcı 0.10
KATHON CG ICP II CIT/MIT Koruyucu 0.10

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Oleic acid ve Cellosize QP 30000 70C deki suya eklenir.TEA ve Sodyum Hidroksit ilave edilerek en az 2 saat karıştırmak suretiyle sabunlaşma sağlanır.Soğutmaya geçilir. 50-60 C aralığında Elotant Milcoside 101 ve Teqamid DCP ilave edilerek homojen olana kadar karıştırılır.50 C altında koruyucu,esans ve boya ilave edilir. ph:8-9 olmalıdır.

 

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

ELOTANT MILCOSIDE 101

Noniyonik, doğal, iritasyonu düşük, EO , PEG içermeyen yüzey aktif. Tüm doğal ve iritasyonu düşük ürünlerde kullanılır. Alkaliye dayanıklıdır. Banyo ürünleri, bebek şampuanları, yüz temizleme jellerinde kullanılır.

TEQAMID DCP

Noniyonik, kıvam verme ve köpük stabilizasyonu amaçlı yüzey aktif madde. Donmaz. Şampuan, sıvı sabun, duş jelinde kullanılır.

CELLOSIZE QP 30000

Su bazlı sistemlerin kıvamlaştırılmasında kullanılan düşük kullanımlı bir kıvamlaştırıcıdır.

KATHON CG ICP II

KATHON CG / ICP II nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya