Anasayfa / FORMÜLLER / Traş Sonrası Balsam

Traş Sonrası Balsam Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 756


Kış mevsiminde ve soğuk iklimde cilt her zaman kurumaya ve hassaslaşmaya daha çok meyilli olur. Cildin üst tabakasını irite ettiğiniz traş rutininiz de bu sezonda en çok özen göstermeniz gerekenlerden. Tahriş olmaya yatkınlaşan ve ekstra bakım uygulamanız gereken hassas ciltler için.


Print

Traş Sonrası Balsam

Kış mevsiminde ve soğuk iklimde cilt her zaman kurumaya ve hassaslaşmaya daha çok meyilli olur. Cildin üst tabakasını irite ettiğiniz traş rutininiz de bu sezonda en çok özen göstermeniz gerekenlerden. Tahriş olmaya yatkınlaşan ve ekstra bakım uygulamanız gereken hassas ciltler için.

Özellikler

Görünüm: Beyaz Krem

pH: 6-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A ALLANTOIN Allantoin Aktif Madde 1.00
A ALOE VERA 10X, 40X, 100X Aloe Vera Barbendis Aktif Madde 0.30
A DEIYONIZE SU Aqua 78.90
A GLISERIN (PHARMA) Glycerine Pharam Grade Yağlandırıcı; Humektan 2.00
B COSMACOL OE Dicaprylyl Ether Yağlandırıcı; Humektan 2.00
B LIPOMULSE LUXE Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-40 Stearate, Ceteareth-20 Baz 6.00
B LIPOVOL MOS 130 Tridecyl Stearate (and) Tridecyl Trimellitate (and) Dipentaerythrityl Hexacaprylate/Hexacaprate Yağlandırıcı; Humektan 3.00
B TEQFEEL 100 Dimethicone Kondisyoner 0.50
C FRAGRANCE Fragrance 0.60
C SEPICALM S Sodium Cocoyl Amino Acids & Sarcosine & Potassium Aspartate & Magnesium Aspartate Aktif Madde 3.00
C TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 0.70

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı kendi içerisinde karıştırılır ve 80 C ısıtılır.

B fazı kendi içinde karıştırılır ve 80 C ısıtılır.

B fazı A fazına 80 C karıstırıcı altında ileve edilir.

40 C nin altında C fazı ilave edilir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

GLISERIN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

ALLANTOIN

Yara iyileştirici, ağrı dindirici, anti-irritant, cilt koruyucu ve pürüssüzleştirici aktif madde İritasyon azaltıcı

ALOE VERA 10X, 40X, 100X

Tüm kozmetik ürünlerinde cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlamak amaçlı kullanılan aktif bakım maddesi. Şampuan, Sıvı sabun (%0,05-0,1), Kremlerde (%0,1-0,5)

LIPOMULSE LUXE

O/W Hazır krem bazı. Geniş ph aralığında çalışma olanağı sağlar. Asidik ve alkali özel krem formülasyonlarına uygundur saç bakımı,cilt bakımı,renkli kozmetik

LIPOVOL MOS 130

Likit Parafin yerine önerilen petrol kökenli olmayan yağ. Castor, oil free konseptler için önerilir. Noncomedegeic, iyi yayılım özelliği, parlaklık ve kadifemsi cilt hissini arttırıcı.

COSMACOL OE

Emollient, kremlerde ve losyonlarda kullanılabilecek uçucu geri yağlandırıcı. Hafif bir yağ olarak parlaklık için kullanılabilir. Yayılma ve dispersyon etkisi yüksektir. Yüksek ve düşük ph stabilizesi vardır saç bakımı, cilt bakımı, renkli kozmetik ürünlerinde kullanılır.

TEQFEEL 100

Mükemmel yumuşaklık,yumuşak-kaygan-ipeksi bir his,şampuanlar için iyileştirici etki,parlaklık. Cilt koruyucu,güneş kremi,makyaj,losyon,şampuan,saç spreyi,yosun modellemesi,renkli kozmetik de kullanılır.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Teqguard PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Teqguard PC hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Teqguard pc etkisi.

SEPICALM S

Mineraller ile kombine edilmiş aminoasit biovektörü. Hasas ve irite ciltlerin inflamasyonunu dindirir. Güneş yanığı sonrası, mekanik sürtünem sonrası, kimyasal kontakt sonrası ciltte oluşan iritasyonu azaltır. Invivo testleri yapılmıştır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya