Anasayfa / FORMÜLLER / D-Panthenol Krem

D-Panthenol Krem Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 799


Formülde bulunan D-Panthenol, B vitamini ailesinden, cildimizde kızarıklık, ince çizgiler, cilt pürüzlülüğü ve daha fazlası gibi oksidatif stresin sahip olabileceği olumsuz sonuçların yönetilmesine yardımcı olan bir hammadde olup formülde yüksek oranda kullanılmıştır.


Print

D-Panthenol Krem

Formülde bulunan D-Panthenol, B vitamini ailesinden, cildimizde kızarıklık, ince çizgiler, cilt pürüzlülüğü ve daha fazlası gibi oksidatif stresin sahip olabileceği olumsuz sonuçların yönetilmesine yardımcı olan bir hammadde olup formülde yüksek oranda kullanılmıştır.

Özellikler

Görünüm: Beyaz Krem

pH: 6-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A D-PANTENOL D-Pantenol %75W (Provitamin B5) Aktif Madde 6.00
A DEIYONIZE SU Aqua 42.40
B EMULDAC AS 25 Cetearath 25 Emülgatör 2.00
B ISOFOL 20N Octyldodecanol Yağlandırıcı; Humektan 2.00
B LANOL 99 Isononyl Isononate Yağlandırıcı; Humektan 3.00
B NAFOL 1618 H Cetyl Stearyl Alcohol 50/50 Kıvamlaştırıcı 6.00
B STEARIK ASIT Stearic acid 2.00
B TEQOIL MCT Caprylic/Capric Triglyceride Yağlandırıcı; Humektan 4.00
C DEİYONİZE SU Aqua 30.00
C TEQGEL 400 Carbomer Kıvamlaştırıcı 0.60
D ESANS Fragrance 0.40
D HYDROVANCE Hydroxyethyl Urea Aktif Madde 1.00
D TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 0.60

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı 80 C ısıtılır. B fazı 80 C ye ısıtılır. A fazı B fazına karıştırma altında ilave edilir. Bu karışımın ısısı 40 C nin altına düştüğünde, kendi içerisinde homojen olarak karıştırılmış olan C fazı ilave edilir. Son olarak D fazında yer alan ürünler sırayla ilave edilir. Homojen olana kadar karıştırılır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

NAFOL 1618 H

O/W kremleri ve losyonları; deodorant ve antiperspirant stiklerde;şampuanlarda, balsamlarda;renkli kozmetikte kıvamlaştırıcı baz olarak kullanılır. polaritesi ortadır. Ayrıca dolgu maddesidir. Krem, losyon ve saç kremleri saç bakımı, cilt bakımı

TEQOIL MCT

Modern kozmetik uygulamalar için geleneksel, orta boy yayıcı yumuşatıcı olan trigliserit. Ortalama molekül ağırlığı ve yayılma değeri olan berrak, hafif sarımsı, polar, kokusuz bir yağdır.

LANOL 99

Yumuşak, hafif hissiyatı olan hızlı yayılan tüm yağlar ile ve silikonlar ilekolay karışabilen sıvı yağ.

EMULDAC AS 25

Kozmetik ürünlerinde emülgatör. Saç, el kremleri(%0.1-0.5), O/W emülsiyonları

ISOFOL 20N

Emollient yağlandırıcı, dogal wax esterleri gibi losyon ve kremlerde kullanılan yağlandırıcı. Krem ve losyon. İyi bir piğment ıslatma özelliği vardır. Yapışkanlık azaltıcı ve kuru ve iyi bir cilt hissiyatı sağlar.

D-PANTENOL

Derideki iritasyon, kepek gibi cilt problemlerine karşı kullanılan vitamin. Şampuan, Jöle, Krem, Duş jeli, Islak mendil, Pişik kremi gibi ürünlerde %0,1-0,3 kullanılır.

TEQGEL 400

Transparan , berrak su ve hidroalkolik jelelr yapmak için kullanılan polimer kıvamlaştırıcı. 0,3-1% arasında kullanılır. Saç jölesi ve Alkollü el dezenfektanlarının kıvamlaştırılmasında kullanılmaktadır.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Teqguard PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Teqguard PC hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Teqguard pc etkisi.

HYDROVANCE

HYDROVANCE® nemlendirici ajan cilt bakım ürünlerinde yapışkan olmayan,his bırakmayan bir üründür. HYDROVANCE® nemlendirici ajan, mükemmel nemlendirme sağlar ve cilt elastikiyetini artırır, ve formülasyonların dokusal duyu özelliklerini geliştirir. HYDROVANCE k geniş bir pH aralığı üzerinde kullanılabilir. Uygulama alanları şunlardır: yüz, vücut, el ve ayak kremleri ve losyonlar, nemlendirici ürünleri, anti-aging ürünleri, duş ve banyo ürünleri, yüz temizleyiciler, güneş koruma ürünleri, bronzlaştırıcı ürünler, renkli kozmetik, ter önleyiciler ve deodorantlar, ayak bakımı, saç şekillendirme ürünleri, saç şampuanları ve kremleri, saç bakımı , saç boyası ürünleri.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya