Anasayfa / FORMÜLLER / Bulaşık Deterjanı-Doğal

Bulaşık Deterjanı-Doğal Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 83


Doğal hammaddeler içerir. Tüm mutfak gereçleri, çocuk biberon ve oyuncaklarında güvenle kullanılır.


Print

Bulaşık Deterjanı-Doğal

Doğal hammaddeler içerir. Tüm mutfak gereçleri, çocuk biberon ve oyuncaklarında güvenle kullanılır.

Özellikler

Görünüm: Transparan kıvamlı

pH: 7-9

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
POTAS KOSTİK POTASSIUM HYDROXIDE 5.00
KOKO YAĞI ASİDİ Coco fatty acid Emülgatör 8.20
OLEİK ASİT OLEIC ACID 12.00
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 5.00
TEQAMID DCP Palm DEA %85 Kıvamlaştırıcı 4.00
ESANS FRAGRANCE 0.50
HAFİF SODA SODIUM CARBONATE 0.33
SODYUM BENZOAT SODYUM BENZOAT 0.20
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
DEIYONIZE SU AQUA
ELOTANT MILCOSIDE 101 Caprylyl / Capryl Glucoside 2. Yüzey Aktif 5.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su üzarine potas kostik ilave edilir ve karıştırılır. Koko yağ asidi ve oleik asit eklenerek karıştırmaya devam edilir. Homojen karışım sağlandıktan sonra üründe ph bakılır, bu esnada ph değeri 9-10 civarinda olmalıdır.Ph düşük ise potas kostik ilave edilmelidir.

Daha sonra sırası ile diğer girdiler eklenir.Final ph değeri 7-9 olmalıdır. 

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

KOKO YAĞI ASİDİ

Çözücü ve emülgatör olarak deterjan formülasyonlarında kullanılmaktadır.

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

TEQAMID DCP

Noniyonik, kıvam verme ve köpük stabilizasyonu amaçlı yüzey aktif madde. Donmaz. Şampuan, sıvı sabun, duş jelinde kullanılır.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

ELOTANT MILCOSIDE 101

Noniyonik, doğal, iritasyonu düşük, EO , PEG içermeyen yüzey aktif. Tüm doğal ve iritasyonu düşük ürünlerde kullanılır. Alkaliye dayanıklıdır. Banyo ürünleri, bebek şampuanları, yüz temizleme jellerinde kullanılır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya