Anasayfa / FORMÜLLER / Bulaşık Deterjanı Losyon

Bulaşık Deterjanı Losyon Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 806


Elde bulaşık temizliğini hassas ciltler için kolaylaştırıyor. Diğer deterjanlara kıyasla, temizlik sırasında cildin kurumasını önlüyor.


Print

Bulaşık Deterjanı Losyon

Elde bulaşık temizliğini hassas ciltler için kolaylaştırıyor. Diğer deterjanlara kıyasla, temizlik sırasında cildin kurumasını önlüyor.

Özellikler

Görünüm: Opak Viskoz

pH: 6.5-7.5

Stability: parfümüz ile stabilite yapınız

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
BOYA Color 0.00
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 6.00
DEIYONIZE WATER Aqua 72.20
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
ESANS Fragrance 0.20
GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 0.70
KATHON CG ICP II CIT/MIT Koruyucu 0.10
LABSA Linear AlkylBenzene Sulfonic Acid 1. Yüzey Aktif 4.00
TEQ HE Peg 7 Glyceryl Cocoate Yağlandırıcı; Humektan 0.30
TEQAMID DCP Palm DEA %85 Kıvamlaştırıcı 1.00
TEQIN B 45 Coco amido propyl betaine 45% 2. Yüzey Aktif 1.00
TRIETANOLAMIN Triethanolamin 1.20
NaCl Sodium Chloride 1.50
FAZ ACUSOL OP 305 Acrylates/PEG-10 Maleate/Styrene copolymer Estetik Modifiye Ajan 0.50

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

TEQ HE

Şampuan, duş jeli, sıvı sabunlarda geri ya?land?r?c? olarak kullan?lan emollient gliserol etoksilat elde edilen bir esterdir. Bu şampuan, duş jelleri ve banyo köpüğü formülasyonları için, berrak, açık sarı renkli bir hidrofilik yumuşatıcı ve uçucu yağlar ve kokular ve O / W emülsiyonları, kremler ve losyonlar için bir ko-emülsiyonlaştırıcı için bir çözünürlük güçlendirici.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

LABSA

Sentetik deterjan endüstrisinin ana hammaddelerindendir. Çamaşır, bulaşık makinası toz deterjanları, deterjan jelleri, sıvı sabunlar, temizleme tozları, yağlı sabunlar vb. gibi. Tekstil sektöründe merserize ve yıkama ajanı olarak kullanılır.

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

TEQAMID DCP

Noniyonik, kıvam verme ve köpük stabilizasyonu amaçlı yüzey aktif madde. Donmaz. Şampuan, sıvı sabun, duş jelinde kullanılır.

KATHON CG ICP II

KATHON CG / ICP II nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

TEQIN B 45

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun, ıslak mendil, duş ve köpük banyoları gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır. B45, yüksek aktif konsantrasyon, en iyi saflık ve iyi köpürme özelliklerine sahip konsantre bir Kokamidopropil Betaindir.

ACUSOL OP 305

Yüksek Aniyonik bazlı formüller için ( sıvı sabun gibi) önerilen opaklaştırıcı. (%0,5-1,0) Opaklaştırıcı madde olarak bilinir. Su bazlı, stiren / akrilik emülsiyon olup, çamaşır ve bulaşık yıkama deterjanları ve ev temizleyicileri gibi günlük kullanım ve endüstriyel ürünlerde opaklaştırıcı olarak kullanılır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya