Anasayfa / FORMÜLLER / Oksidan Krem 20 Volume

Oksidan Krem 20 Volume Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 821


Saçlarınıza zarar vermeden saç rengini açar,


Print

Oksidan Krem 20 Volume

Saçlarınıza zarar vermeden saç rengini açar,

Özellikler

Görünüm: Beyaz Losyon

pH: 3-4

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIZE SU 55.63
A E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.20
A FLOCARE C 106 Polyquaternium 6 Kondisyoner 1.00
A TEQUART CETAC 29 Cetrimonium Chloride Kondisyoner 1.50
B EMULDAC AS 25 Cetearath 25 Emülgatör 0.40
B ISOFOL 20N Octyldodecanol Yağlandırıcı; Humektan 2.00
B LIKIT PARAFIN Liquid parafine Yağlandırıcı; Humektan 5.00
B NEOWAX SX/F Cetearyl Alcohol (and) PEG-40 Castor Oil (and) Sodium Cetearyl Sulfate Emülgatör 5.00
C HİDROJEN PEROKSİT %35 HYDROGEN PEROXIDE 12.00
C SODYUM STENNATE 0.07
C TEQPHOS 2010 HEDP -1- HYDROXYETHYLENE 1,1 DIPHOSPHONIC ACID Şelatlama Ajanı 0.20
D ACULYN 44 PEG-150/Stearyl Alcohol/SMDI Copolymer Kıvamlaştırıcı 2.00

Uyarılar

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:
1-KULLANILAN SU KESİNLİKLE FE VEYA AĞIR METAL İÇERMEMELİDİR!!!!
2-KARIŞTIRMA KAZANI VE KARIŞTIRICILAR KESİNLİKLE PASLANMAZ ÇELİK VEYA EMİN OLMAK İÇİN PLASTİK OLMALI
3-KULLANILAN AMBALAJ IŞIK GEÇİRGEN OLMAMALIDIR!!!


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazındaki su 80C ye ısıtılır, A Fazındaki diğer ham maddeler tek tek ilave edilir. Homojen oluncaya kadar karıştırılır. Ayrı bir yerde B Fazı kendi içerisinde karıştırılır. B Fazı A Fazına 40C de karıştırılarak ilave edilir. 30C nin altında C Fazı A+B Fazına ilave edilir ve karıştırılır daha sonra D fazı ilavesi yapılır. pH ayarlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

NEOWAX SX/F

O/W -Noniyonik emülgatör. Stabilizasyon etkisi vardır. geniş ph aralıklarına uyumludur. Özellikle peroksit içeren oksidan krem formülasyonalrında stabiliteyi artırır. Temizleme etkisi de vardır.

EMULDAC AS 25

Kozmetik ürünlerinde emülgatör. Saç, el kremleri(%0.1-0.5), O/W emülsiyonları

TEQUART CETAC 29

Saç kremlerinde ve saç bakım ürünlerinde kullanılan katyonik kondisyoner ajan. Saç losyonları, saç kremleri ve şekillendirme kremleri için antistatik fiksatiflerin imalatında kullanılır. Katyonik bir yüzey aktif madde olarak, bu ürün, örneğin saç üzerinde görünür bir film bırakmadan negatif yüklü yüzeylere emilir.

LIKIT PARAFIN

Cilde yağlılık hissi vererek nemlendirme hissiyatını artırır.

ISOFOL 20N

Emollient yağlandırıcı, dogal wax esterleri gibi losyon ve kremlerde kullanılan yağlandırıcı. Krem ve losyon. İyi bir piğment ıslatma özelliği vardır. Yapışkanlık azaltıcı ve kuru ve iyi bir cilt hissiyatı sağlar.

FLOCARE C 106

Sıvı ürünler için kondisyoner. Özellikle spreylenebilen saç bakım ürünlerinde kullanılır.

ACULYN 44

Asit ve hidrojen peroksit sistemlerinde kıvamlaştırıcı,yüksek tuz ve elektrolite içeren sistemlerle uyumlu, anyonik katyonik ve nonyonik yüzey aktif maddelerine geçimli. Alfa-hidroksi tedavisi ile yaşlanmayı geciktiri olarak,benzoil peroksit ile akne tedavisinde,saç şekillendiricisi,saç rengi açıcı olarak kullanılır. Alfa-hidroksi tedavisi ile anit-aging kremlerde,benzoil peroksit içeren akne kremlerinde,saç kremleri ve saç açıcılarda kullanılır.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

TEQPHOS 2010

Metal iyonlarının kontrolü ve kompleks oluşturma özelliği vardır. Kozmetik-Detejan sanayinde, çamaşır suyu ve hipo içeren formüllerde stabilizör olarak kullanılır

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya