Anasayfa / FORMÜLLER / Dezenfektan - Konsantre Alet Temizleme

Dezenfektan - Konsantre Alet Temizleme Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 95


Quat yapılı formülasyonu sayesinde etkili bir dezenfeksiyon solüsyonudur


Print

Dezenfektan - Konsantre Alet Temizleme

Quat yapılı formülasyonu sayesinde etkili bir dezenfeksiyon solüsyonudur

Özellikler

Görünüm: Şeffaf,likit

pH: 6,5-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
BTC 8358 F n-ALKYL DIMETHYL BENZYL AMMONIUM CHLORIDE Koruyucu 12.00
LIALET 111/7 Undeceth-7 1. Yüzey Aktif 5.00
TEQAMIN M Myristyl amine oxide 2. Yüzey Aktif 3.00
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 5.00
CITRIK ASIT (MONOHIDRAT)/BBCA CITRIK ASIT (MONO HIDRAT) 2.00
BOYA COLOR 2.00
ESANS FRAGRANCE 0.00
DEIYONIZE SU AQUA 76.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır kalan girdiler sırası ile ilave edilir,

Her girdi ilavesinden sonra homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmalıdır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

BTC 8358 F

BTC 8358, kuaterner amonyum tuzlarının berrak bir sıvı solüsyonudur. Su arıtma ve yüzme havuz sistemlerinde sert yüzeylerin ve alglerin dezenfeksiyonunda / sanitizasyonunda kullanılan genel amaçlı bir kuaternerdir. Serbest amin ve amin hidroklorür% 1.6 ve renk APHA değeri 150dir.

LIALET 111/7

Bu noniyonik yüzey aktifin çok dengeli bir HLB si vardır. O/W emülsyonlar için iyi bir emülgatördür. Islatma ve yağ alma gücü çok iyidir. %1 lik sudaki çözeltisinin bulanma noktası 53-55C dir. HLB:12.8

TEQAMIN M

Özellikle hipokloritin kıvamlaştırılmasında ve aktif klorun stabil kalmasında kullanılan yüzey aktiftir.Kozmetik ve deterjan formüllerinde de köpük arttırıcıaktif olarak kullanılır. Kıvamlı hipoklorit(%3-5), Deterjan ve Kozmetik (%2-10)

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya