Anasayfa / FORMÜLLER / El Yüz Vücud İçin Yoğun Bakım Krem

El Yüz Vücud İçin Yoğun Bakım Krem Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 856


Uzun süre nemlendirme etkisi ile cildinizin bakımını yapar.


Print

El Yüz Vücud İçin Yoğun Bakım Krem

Uzun süre nemlendirme etkisi ile cildinizin bakımını yapar.

Özellikler

Görünüm: Opak, viskoz

pH: 6-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIZE SU Aqua 60.80
A GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 7.00
A SIMULGEL INS100 Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer , Isohexadecane, Polysorbate 60 Kıvamlaştırıcı 0.70
B EMULDAC AS 25 Cetearath 25 Emülgatör 2.00
B MONTANOV 14 Myristyl alcohol (and) Myristyl glucoside Emülgatör 2.50
B NAFOL 1618 H Cetyl Stearyl Alcohol 50/50 Kıvamlaştırıcı 5.00
B SHEA BUTTER Shea butter Yağlandırıcı; Humektan 3.00
B TEQ GLST SE Glyceryl mono stearete Emülgatör 3.00
B TEQOIL MCT Caprylic/Capric Triglyceride Yağlandırıcı; Humektan 5.00
B TEQFEEL D5 Cyclopentasiloxane Silikonlar 6.00
B WAGLINOL 13016 Ethylhexyl Palmitate Yağlandırıcı; Humektan 4.00
C TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.00

Uyarılar

 
 

Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı kendi, içerisinde 70-80 dereceye ısıtılır. B fazı kendi içerisinde 70-80 dereceye ısıtılır. İki faz aynı sıcaklıkta iken A fazı B fazına ilave edilir. Sıcaklık 40 dereceye düştüğünde C fazı eklenir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

SIMULGEL INS100

Elektrolite dayanıklı olmayan, yumuşak hafif hissiyatlı kremler yapmada kullanılan emülgatör ve kıvamlaştırıcı. Ferahlatıcı bir hissiat verir. Bu ürün ile yapılmış kremler cilt üzerinde çabuk erir. Geniş bir pH aralığında kullanılabilir.Nötralizasyona gerek yoktur.

NAFOL 1618 H

O/W kremleri ve losyonları; deodorant ve antiperspirant stiklerde;şampuanlarda, balsamlarda;renkli kozmetikte kıvamlaştırıcı baz olarak kullanılır. polaritesi ortadır. Ayrıca dolgu maddesidir. Krem, losyon ve saç kremleri saç bakımı, cilt bakımı

TEQ GLST SE

Kozmetik, gıda ve ilaç sanayiinde emülgatör olarak kullanılır. HLB sayısı 3,8 olduğundan dolayı emülgatör, ko emülgatör , stabilizatör ve dispersyon aracı olarak kullanılır

EMULDAC AS 25

Kozmetik ürünlerinde emülgatör. Saç, el kremleri(%0.1-0.5), O/W emülsiyonları

MONTANOV 14

Doğal konseptli formüllerde de kullanılabilecek OW yardımcı emülgatörüdür. Aynı zamanda formüle yumuşak kıvamlı ve yağlı hissiyat vermeyen bir yapı verecektir.

TEQOIL MCT

Modern kozmetik uygulamalar için geleneksel, orta boy yayıcı yumuşatıcı olan trigliserit. Ortalama molekül ağırlığı ve yayılma değeri olan berrak, hafif sarımsı, polar, kokusuz bir yağdır.

SHEA BUTTER

Nemlendirme özelliği vardır. Cilt hissini arttırır. Anti inflammatuar etkisi vardır. Karite yağı (shea butter), Afrika?da yetişen karite ağacının cevizlerinden elde edilen, uçuk sarı veya fildişi rengi bir yağdır. Dünya üzerinde bilinen en güçlü doğal nemlendiricilerden biridir. Genelde kozmetikte kullanılır. Shea yağı yenebilir, dolayısıyla yemeklerde de kullanılabilir. Örneğin bazı çikolatalar içinde, kakao yağı yerine kullanıldığı olur. Vücut sıcaklığında eridiğinden dolayı, deri tarafından kolayca emilir ve yağlı bir his bırakmaz.

WAGLINOL 13016

iyi bir nemlendiricidir. iyi bir mineral oil alternatifidir. Yağlı olmayan hafif kadifemsi bir hissi vardır.

TEQFEEL D5

Kullanımı ve yayılması kolaydır, cilde ve saça yumuşak ve kaygan bir his verir ve buharlaşmadan sonra kalıntı bırakmaz. Ayrıca yüzey gerilimini azaltabilir ve pigmentleri iyi dağıtmaya yardımcı olabilir. Taşıyıcı baz ve çözücü olarak kullanılan uçucu bir silikondur. Antiperspiranlar, deodorantlar, saç spreyleri, temizlik kremleri, cilt kremleri, losyonlar ve sopa ürünleri, banyo yağları, güneş ve tıraş ürünleri, makyaj ve tırnak cilalarında kullanılabilir

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Teqguard PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Teqguard PC hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Teqguard pc etkisi.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya