Anasayfa / FORMÜLLER / Saç Wax - MAT 120

Saç Wax - MAT 120 Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 861


Killi wax güçlü tutuş, saç şeklini koruyarak doğal bir görünüm veriyor. Formülünde yer alan kil mineralleri saçtaki yağı emerek doğal ve mat bir görünüm kazandırıyor. Sahip olduğu içeriği ile saçlara zarar vermeden şeklini korumasına yardımcı oluyor.


Print

Saç Wax - MAT 120

Killi wax güçlü tutuş, saç şeklini koruyarak doğal bir görünüm veriyor. Formülünde yer alan kil mineralleri saçtaki yağı emerek doğal ve mat bir görünüm kazandırıyor. Sahip olduğu içeriği ile saçlara zarar vermeden şeklini korumasına yardımcı oluyor.

Özellikler

Görünüm: Opak, Viskoz

pH: 6-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A ACUDYNE LT-120 Acrylates/C1-2 Succinates/ Hydroxyacrylates Copolymer Fixatif- Şekillendirici Polimer 6.00
A AMP-ULTRA PC 2000 Aminomethyl Propanol pH Ayarlayıcı 0.35
A AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 1.00
A DEİYONİZE SU Aqua 49.45
B EMULDAC AS 25 Cetearath 25 Emülgatör 11.00
B ISOFOL 20N Octyldodecanol Yağlandırıcı; Humektan 4.00
B TEQ HC 40 PEG-40 hydrogenated castrol oil Çözücü 10.00
B VAZELIN Vazeline 4.00
C CLAY 10.00
C DRY FLO PC Aluminum Starch Octenylsuccinate Estetik Modifiye Ajan 3.00
C TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.20

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı kendi içerisinde karıştırılır 80 C ye ısıtılır. B fazı kendi içerisinde karıştırılır 80 C ye ısıtılır. B fazı A fazına karıştırıcı altında ilave edilir.  Yüksek devirde karıştırılır.
50-55 C de C fazı ilave edilir. 50C de dolum yapılır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

ACUDYNE LT-120

Bu ürün bir saç sabitleyici polimerdir. maksimum nem direnci ile sert bir tutuş sunuyor ve pullanma yapmaz. saç şekillendirme ürünleri, saç jelleri, ve spreyler için mükemmel bir seçimdir.

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

AMP-ULTRA PC 2000

Viskozitesi düşük nötralizasyon ajanı olarak TEA nın yarısı kadar bir çok kozmetik formülasyonlarında kullanılır. Neme dayanım, bukle dayanımı, kolay durulanma, ve ürün stabilitesine katkısı vardır. Özellikle aeresol ürünlerde tavsiye edilir.

EMULDAC AS 25

Kozmetik ürünlerinde emülgatör. Saç, el kremleri(%0.1-0.5), O/W emülsiyonları

TEQ HC 40

çözücü etkili yüzey aktif. esans emülgatörü. saç jölesi, Şampuan da kullanIlIr. W/O karrışımmlarda yan emülgatör sulu çözeltiler içinde hidrofobik aktif maddelerin çözülebilir hale getirmek için kullanılır.

ISOFOL 20N

Emollient yağlandırıcı, dogal wax esterleri gibi losyon ve kremlerde kullanılan yağlandırıcı. Krem ve losyon. İyi bir piğment ıslatma özelliği vardır. Yapışkanlık azaltıcı ve kuru ve iyi bir cilt hissiyatı sağlar.

DRY FLO PC

Estetik artırıcı; Yağ emici / Matlaştırıcı; Su bazlı sistemelrde stabilite artırıcı; Kekleşme önleyici olarak krem toz kozmetiklerde kullanılır. Talk alternatifidir. Yumuşak kadifemsi bir his verir. Bebek pudraları,pişik kremleri,deo ürünler,güneş kremleri, renkli kozmetikte kullanılır.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Teqguard PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Teqguard PC hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Teqguard pc etkisi.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya