Anasayfa / FORMÜLLER / Body Scrub Lavender & Orange

Body Scrub Lavender & Orange Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 862


Peeling etkisi ile aynı zamanda içeriğindeki katı yağlar sayesinde cildinizi nemlendirir.


Print

Body Scrub Lavender & Orange

Peeling etkisi ile aynı zamanda içeriğindeki katı yağlar sayesinde cildinizi nemlendirir.

Özellikler

Görünüm: opak Viskoz

pH: 6-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 3.00
A DEIYONIZE SU Water 64.00
A GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 2.00
B TEQFEEL 100 Dimethicone Kondisyoner 2.00
B TEQOIL EHS 2-Ethylhexyl Stearate Yağlandırıcı; Humektan 3.00
B ISOFOL 20N Octyldodecanol Yağlandırıcı; Humektan 4.00
B EMULDAC AS 25 Cetearath 25 Emülgatör 1.00
B LAVANDER BUTTER Lavander Butter Yağlandırıcı; Humektan 5.00
B LIPOMULSE LUXE Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-40 Stearate, Ceteareth-20 Baz 6.00
B ORANGE BUTTER Orange Butter Yağlandırıcı; Humektan 5.00
B SHEA BUTTER Shea butter Yağlandırıcı; Humektan 3.00
C TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.00
C ESANS 0.30
C LIPO APS 40/60 Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder Estetik Modifiye Ajan 0.70

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı kendi içerisinde karıştırılır ve 70-80 dereceye ısıtılır,  B fazı kendi içerisinde karıştırılır ve 70-80 dereceye ısıtılır, iki faz aynı sıcaklıkta iken karıştırıcı altında B fazı A fazına ilave edilir ve hızlı karıştırma altında 5 dakika karıştırılır,  karıştırıcı rpm hızı orta hıza alınarak sıcaklık 40 dereceye düşünceye kadar karıştırmaya devam edilir sıcaklık 40 dereceye düştüğünde C fazında bulunan girdiler ana faza tek tek ilave edilir homojen bir emüşsiyon elde edince proses tamamlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

LIPOMULSE LUXE

O/W Hazır krem bazı. Geniş ph aralığında çalışma olanağı sağlar. Asidik ve alkali özel krem formülasyonlarına uygundur saç bakımı,cilt bakımı,renkli kozmetik

LAVANDER BUTTER

Lavanta yağı aslında oda sıcaklığında pürüzsüz, kadifemsi tereyağı üreten bir ekstraksiyon işlemi kullanarak bütün Lavandula angustifolia (Lavanta) çiçek özüdür. Bu ürün ile sadece klinik olarak kanıtlanmış yatıştırıcı güçü almanın yanında, sakinleştirici, ve sedatif etkileri ve aynı zamanda bir lüks, kullanımı kolay bir yağ kullanmış olursunuz. . Bu ürün kremler, losyonlar, vücut ve dudak balsamları ve bar sabunları için kullanılır.

ORANGE BUTTER

Kozmetik preparatlarda, portakal yağının temiz ve ferahlatıcı kokusu sadece kokulu kokmakla kalmaz, aynı zamanda portakal yağı emülsiyon stabilitesini artırabilen bir co-emülgatör görevi görebilir. Portakal yağı cilt üzerinde mükemmel yayılabilirlik sergiler, tedavi ürünleri için bir masaj yağı veya taşıyıcı olarak idealdir.

SHEA BUTTER

Nemlendirme özelliği vardır. Cilt hissini arttırır. Anti inflammatuar etkisi vardır. Karite yağı (shea butter), Afrika?da yetişen karite ağacının cevizlerinden elde edilen, uçuk sarı veya fildişi rengi bir yağdır. Dünya üzerinde bilinen en güçlü doğal nemlendiricilerden biridir. Genelde kozmetikte kullanılır. Shea yağı yenebilir, dolayısıyla yemeklerde de kullanılabilir. Örneğin bazı çikolatalar içinde, kakao yağı yerine kullanıldığı olur. Vücut sıcaklığında eridiğinden dolayı, deri tarafından kolayca emilir ve yağlı bir his bırakmaz.

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

TEQOIL EHS

Orta hızlı emilen iyi yumuşatmak ve kadifemsi pürüzsüz bir his bırakır.

ISOFOL 20N

Emollient yağlandırıcı, dogal wax esterleri gibi losyon ve kremlerde kullanılan yağlandırıcı. Krem ve losyon. İyi bir piğment ıslatma özelliği vardır. Yapışkanlık azaltıcı ve kuru ve iyi bir cilt hissiyatı sağlar.

TEQFEEL 100

Mükemmel yumuşaklık,yumuşak-kaygan-ipeksi bir his,şampuanlar için iyileştirici etki,parlaklık. Cilt koruyucu,güneş kremi,makyaj,losyon,şampuan,saç spreyi,yosun modellemesi,renkli kozmetik de kullanılır.

EMULDAC AS 25

Kozmetik ürünlerinde emülgatör. Saç, el kremleri(%0.1-0.5), O/W emülsiyonları

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

LIPO APS 40/60

Prunus Armeniaca (kayısı) tohumu tozu, hafif ila orta derecede aşındırıcı bir eksfoliant görevi görür. Doğal bir üründür ve pürüzsüzlük ve yumuşaklık sunar. Banyo, duş ve cilt bakım ürünlerinde kullanılır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya