Anasayfa / FORMÜLLER / Bulaşık Deterjanı - Yüksek Stabil Köpüklü

Bulaşık Deterjanı - Yüksek Stabil Köpüklü Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 866


Polimer ile köpüğü stabil edilmiş yüksek viskoziteli bulaşık deterjanı.


Print

Bulaşık Deterjanı - Yüksek Stabil Köpüklü

Polimer ile köpüğü stabil edilmiş yüksek viskoziteli bulaşık deterjanı.

Özellikler

Görünüm: Transparan kıvamlı

pH: 7,5-8,5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
NaCl Sodium Chloride 2.20
CITRIC ACID Citric Acid
DEIYONIZE SU Aqua 79.50
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 12.00
AMMONYX L0-E Lauryl amino oxide 1. Yüzey Aktif 4.00
METOCELL 40 -0101 Hydroxypropyl Methylcellulose Kıvamlaştırıcı 0.10
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 2.00
KATHON CG ICP II CIT/MIT Koruyucu 0.10

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Su alınır , Edta eklenir , Sles ilave edilir. Çözündükten sonra sırasıyla diğer kimyasallar ilave edilir. Methocel ilave edildikten sonra uzun süre karıstırılmalıdır . Aksi taktirde ürün bulanık olur ..

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

AMMONYX L0-E

Bu ürün bir köpük arttırıcı, emülsiyon yapıcı, köpük stabilize edici, ıslatıcı madde, viskozite oluşturucu, boya dispersanı, yağlama maddesi, hypoklorit için viskozite ve stabilizatör ajandır.Asit içeren formüller, anyonik, non-iyonik ve katyonik malzemeler ile formüle edilebilir.

METOCELL 40 -0101

40-0101 PCG doğal olarak türetilmiş bir selülozik esaslı polimer olup, ara yüzey jelleştirme özellikleri ile kombine edilmiş yüzey etkinlikleri sayesinde yoğun, kremsi köpükler sunarak çeşitli temizlik ürünlerinin köpürme özelliklerini geliştirir. Duş jelleri, yüz temizleyicileri, şampuanlar, sıvı el sabunu, traş kremleri ve köpükleri ve saç şekillendirici köpüklerde kullanılır. Zengin köpük istenen temizleme ürünleri için önerilen sülfat içermeyen bir üründür. Düşük yüzey aktif madde içeriğine sahip hafif ürünler için de önerilir. 20 ° Cde % 2 suda 75.000 mPa.slik bir viskoziteye sahiptir.

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

KATHON CG ICP II

KATHON CG / ICP II nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya