Anasayfa / FORMÜLLER / El Ve Vücud losyonu-Uygun Maliyet

El Ve Vücud losyonu-Uygun Maliyet Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 887


Cildinizin Günlük nem ihtiyacını karşılamak için geliştirilmiş nemlendirici losyon.


Print

El Ve Vücud losyonu-Uygun Maliyet

Cildinizin Günlük nem ihtiyacını karşılamak için geliştirilmiş nemlendirici losyon.

Özellikler

Görünüm: Beyaz,Losyon

pH: 6-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIZE SU Aqua 0.00
A GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 1.00
B TA-1618P Cetyl Stearyl Alcohol Kıvamlaştırıcı 5.00
B EMULDAC AS 11 Cetearath 11 Emülgatör 2.00
B COSMACOL EBL C12-15 Alkyl Benzoate Yağlandırıcı; Humektan 2.00
B ISOFOL 20N Octyldodecanol Yağlandırıcı; Humektan 3.00
B TEQFEEL 100 Dimethicone Kondisyoner 1.00
B TEQOIL MCT Caprylic/Capric Triglyceride Yağlandırıcı; Humektan 3.00
C AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 1.00
C TEQGUARD OMP Methylpropanediol,Caprylyl Glycol Koruyucu 0.30
C ESANS 0.50
C TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı ve B fazındaki hammaddeler sırasıyla 70-75 C ve 75-80 C ye kadar ısıtılır, B fazı karıştırıcı altında A fazına ilave edilir.

Sıcaklık 35 C nin altına düştüğünde C fazındaki ham maddeler sırasıyla eklenir .

 

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

ISOFOL 20N

Emollient yağlandırıcı, dogal wax esterleri gibi losyon ve kremlerde kullanılan yağlandırıcı. Krem ve losyon. İyi bir piğment ıslatma özelliği vardır. Yapışkanlık azaltıcı ve kuru ve iyi bir cilt hissiyatı sağlar.

EMULDAC AS 11

Kozmetik ürünlerinde emülgatör, parfüm çözücü. Saç,El kremleri (%0.1-5), o/w emülsiyonları,mikroemülsiyonlar

TA-1618P

Setostearil Alkol (CH3 (CH2) nOH), sebze veya sentetik kaynaklardan gelen setil ve stearil alkollerin bir karışımıdır. Yağlı bir alkol olarak sınıflandırılır. Setostearil alkol, pul şeklinde beyaz, mumsu, katı bir maddedir. Yağda çözünür, ancak suda çözünür değildir. Farmasötik ve kozmetik endüstrisinde, setostearil alkol bir emülsiyon stabilizörü olarak işlev görür; Matlaştırma ajanı; Sürfaktan - köpük güçlendirici; ve viskozite arttırıcı ajan. Genellikle kremlerde ve losyonlarda kullanılır. Erime noktası 122 ° F (50 ° C) ve kaynama noktası: 480.2 ° F (249 ° C)

TEQOIL MCT

Modern kozmetik uygulamalar için geleneksel, orta boy yayıcı yumuşatıcı olan trigliserit. Ortalama molekül ağırlığı ve yayılma değeri olan berrak, hafif sarımsı, polar, kokusuz bir yağdır.

COSMACOL EBL

Çok hafif oluşu ve kolay yayılabilme özelliğinden dolayı bir çok kozmetik formülasyonlarında kullanılır, güneş filterleri için iyi bir çözücüdür. Güneş krremleri, losyonlar, lipojeller, cilt bakım ürünleri, vücut masaj yağları, saç boyaları, kondisyonorler, temizlik losyonları, traş ürünleri (%1-5)

TEQFEEL 100

Mükemmel yumuşaklık,yumuşak-kaygan-ipeksi bir his,şampuanlar için iyileştirici etki,parlaklık. Cilt koruyucu,güneş kremi,makyaj,losyon,şampuan,saç spreyi,yosun modellemesi,renkli kozmetik de kullanılır.

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

TEQGUARD OMP

Methylpropanediol,Caprylyl Glycol mikroorganizmalara karşı yüksek bir etkinliğe sahiptir. Geniş bir pH Aralığına sahiptir.Emülsiyonlar için uygundur.Yağ fazı ile karıştırılmalıdır. Soğuk kullanımı yanı sıra yüksek sıcaklıkta kullanılabilir (80° C). 4.0% 2.5% bir önerilen kullanım konsantrasyonu vardır Methylpropanediol,Caprylyl Glycol deride nem seviyesini artırmaya yardımcı olmakla beraber, Kozmetik ürünleri etkili bir şekilde mikrobiyolojik bozulmaya karşı korur. Bazı durumlarda emülsiyon üzerinde emülgatör etkisi olabilir. Methylpropanediol,Caprylyl Glycol ÖZELLİKLE ıslak mendil uygulanması için uygundur.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya