Anasayfa / FORMÜLLER / Dezenfektan - Çamaşır

Dezenfektan - Çamaşır Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1099


Çamaşırlarda dezenfektan amaçlı yıkamada kullanılır. İçeriğinde ki anti bakteriyel aktif maddeler sayesinde hastane, mutfak gibi hijyen gerektiren yerlerdeki tekstillerin dezenfeksiyonunu sağlar.


Print

Dezenfektan - Çamaşır

Çamaşırlarda dezenfektan amaçlı yıkamada kullanılır. İçeriğinde ki anti bakteriyel aktif maddeler sayesinde hastane, mutfak gibi hijyen gerektiren yerlerdeki tekstillerin dezenfeksiyonunu sağlar.

Özellikler

Görünüm: Berrak, sıvı

pH: 6-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU AQUA 61.80
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.20
BTC 2125 M 80 E DIALKYL DIMETHYL ETHYL BENZALCONIUM CHLORIDE 80% Antibakteriyel 28.00
I.P.A. ISO PROPYL ALCOHOL 10.00

Uyarılar

Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir.
 

Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Hammaddeler sırası ile suya ilave edilir.

Kullanma talimatı:1 kg kuru çamaşır için makinenin 15 lt su aldığı düşünülerek çamaşır dezenfektanından son durulama suyuna/yumuşatıcı gözüne 20 ml eklenmelidir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

BTC 2125 M 80 E

Toz deterjanlarda ve tabletlerde , yumuşatıcılarda , dezenfektanlarda, havuz kimyasallarında anti bakteriyel olarak kullanılır. Dezenfektan olarak çok geniş bir spektruma hitap eder. Dezenfektan (%2-15), Havuz Kimyasalları (%20-50)

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya