Anasayfa / FORMÜLLER / Genel Yüzey Temizleyici-Ultra Güç

Genel Yüzey Temizleyici-Ultra Güç Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1101


Güçlü formülü ile suya dayanıklı tüm yüzeylerde etkili kir ve yağ temizler


Print

Genel Yüzey Temizleyici-Ultra Güç

Güçlü formülü ile suya dayanıklı tüm yüzeylerde etkili kir ve yağ temizler

Özellikler

Görünüm: Transparan likid

pH: 7,5-8,5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU AQUA 88.90
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.30
LABSA Linear AlkylBenzene Sulfonic Acid 1. Yüzey Aktif 3.00
KOSTİK SIVI %48 SODYUM HIDROKSIT %48 LIK
MARLOX OP 1 Oxo Alcohol C 11 EO/PO 1. Yüzey Aktif 1.30
I.P.A. ISO PROPYL ALCOHOL 6.00
KATHON CG ICP II CIT/MIT Koruyucu 0.10
ESANS FRAGRANCE 0.40

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Su alınır.EDTA eklenir ve çözülür. Daha sonra Labsa eklenerek çözünmesi sağlanır ve sıvı kostik ile nötralize edilir(ph:7-8) Kalan hammaddeler sırası ile eklenir. Bitmiş ürün ph değeri: 7-8.12

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

LABSA

Sentetik deterjan endüstrisinin ana hammaddelerindendir. Çamaşır, bulaşık makinası toz deterjanları, deterjan jelleri, sıvı sabunlar, temizleme tozları, yağlı sabunlar vb. gibi. Tekstil sektöründe merserize ve yıkama ajanı olarak kullanılır.

MARLOX OP 1

Köpüğün az olması istenilen durumlarda her tür detarjanda kullanılan temizleme özelliği olan noniyonik aktif madde. Biyoljik parçalanabilirliği olan özel bir noniyoniktir.Marlox op-1 primer, çok az köpüren yüzey aktif madde olarak otomatik bulaşık yıkama işlemlerinde kullanılan ve aynı zamanda bulaşık makinesi parlatıcısında yardımcı madde olarak kullanılan bir noniyoniktir.

KATHON CG ICP II

KATHON CG / ICP II nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya