Anasayfa / FORMÜLLER / Saç Waxı-Şekillendir ve Boya

Saç Waxı-Şekillendir ve Boya Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1135


Renkli Wax geçici bir boyadır. Saça şekil ve renk verir. Uygulama yapıldıktan sonra saçınızı şampuan ile yıkayana kadar saçınızdan çıkmaz. Uygulaması basittir. Elinizde iz ya da leke bırakmaz.


Print

Saç Waxı-Şekillendir ve Boya

Renkli Wax geçici bir boyadır. Saça şekil ve renk verir. Uygulama yapıldıktan sonra saçınızı şampuan ile yıkayana kadar saçınızdan çıkmaz. Uygulaması basittir. Elinizde iz ya da leke bırakmaz.

Özellikler

Görünüm: Opak-pasta

pH: 6-7

Stability: parfümünüz ile stabilite yapınız

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A AMP-ULTRA PC 2000 Aminomethyl Propanol pH Ayarlayıcı 0.45
A DEIYONIZE SU Water 69.05
A FLOCARE PSD 30 Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer Kıvamlaştırıcı 0.80
A BALANCE RCF Acrylates Copolymer Fixatif- Şekillendirici Polimer 2.00
A LIPONIC EG1 Glycereth 26 Yağlandırıcı; Humektan 2.00
B BOYA COLOR 4.00
B TEQFEEL ETS Ethyl Trisiloxane Kondisyoner 2.00
B SASOL WAX 303 Synthetic Wax Kıvamlaştırıcı 6.50
B STEARİC ACİD Stearic Acid 2.00
B TRIETHANOLAMIN (TEA) Triethanolamin (TEA) pH Ayarlayıcı 2.00
C ESANS-Symrise Apple Lıme NX 372012 Kimyasal Adı 0.50
C ETİL ALKOL ETHYL ALCOHOL 5.00
C TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.00
C DERMACRYL 79 Acrylates/Octylacrylamide Copolymer Film oluşturucu- Water proof 1.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A FAZI KENDİ İÇERİSİNDE KARIŞTIRILIR VE 70-80 DERECEYE ISITILIR, B FAZI KENDİ İÇERİSİNDE KARIŞTIRILIR VE 70-80 DERECEYE ISITILIR, İKİ FAZ AYNI SICAKLIKTA İKEN B FAZI A FAZINA KARIŞTIRICI ALTINDA İLAVE EDİLİR, C FAZI AYRI BİR YERDE KENDİ İÇERİSİNDE KARIŞTIRILIR VE ANA FAZ 50 DERECEYE DÜŞTÜĞÜNDE İLAVE EDİLİR, 2 DK HOMOJENİZATÖRDEN GEÇİRİLİR VE PROSES TAMAMLANIR.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

LIPONIC EG1

Lüx ve yumuşak hissiyat veren hümektant. Cilt kondisyoner ajanı olarak kullanılır. Gliserinin verdiği yapışmahissiyatını ortadan kaldırır. Çözücü, viskozite ayarlayıcı, plastikleştirici, köpük ayarlayıcı olarak ta rol oynar.

BALANCE RCF

Saç şekillendirme sistemlerinde tutuş ve kıvamı birlikte sağlayan polimer.

FLOCARE PSD 30

Çok çeşitli pH seviyelerinde toz halinde etkili anyonik kıvam verici polimer. Kozmetik emülsiyonlara veya krem jelleri stabil ve emülsiye etmek için kullanılır, ve yumuşak bir cilt hissi sağlar. soğuk ve sıcak prosesde kullanılabilir. yüzey aktif maddeler ile kombinasyon halinde kullanılabilir. 3-11 pH aralığında kullanılır. yapışkan ve yağlı olmayan bir cilt hissi verir. Polimer Reoloji Değiştirici Stabilizatör-Viskozite kıvamlaştırıcı

AMP-ULTRA PC 2000

Viskozitesi düşük nötralizasyon ajanı olarak TEA nın yarısı kadar bir çok kozmetik formülasyonlarında kullanılır. Neme dayanım, bukle dayanımı, kolay durulanma, ve ürün stabilitesine katkısı vardır. Özellikle aeresol ürünlerde tavsiye edilir.

SASOL WAX 303

303, cilt ve dudak bakımı (dudak parlatıcıları) ile saç bakımı (saç rahatlatıcı) arasında değişen çeşitli uygulamalarda kullanılan oldukça ekonomik bir waxtır. Yağ/su emülsiyonlarında zarif bir cilt hissi sunmanın yanı sıra, emülsiyonun parlaklığını ve beyazlığını iyileştirmek için etkili bir şekilde kullanılır.

TRIETHANOLAMIN (TEA)

Asitlerin nötralizasyonlarında kullanılır, pH ayarlayıcı. Bulaşık deterjanlarında (LABSA miktarına bağlı olarak değişir), Saç jölesinde (%0,5-0,9), Kremlerde (pH 5,5-6 olacak şekilde) kullanılır.

TEQFEEL ETS

Trisiloxane olağanüstü bir duyusal his sağlar yüksek uçucu doğrusal siloksandır. Kolayca ve hızlı bir şekilde yayılır ve cilt üzerine kuru ve hafif bir his bırakır. Çok fonksiyonlu hammadde olarak, son derece duyusal faydalar sağlayan ve Cyclopentasiloxanea göre 2 kat daha uçucu olan bir silikondur.

DERMACRYL 79

Hidrofobik, yüksek molekül ağırlığına sahip polimerdir. Su geçirmez olduğundan nemlendirme amaçlıda kullanılabilir. Aktiflerin cilte tutunmasını kolaylaştırır.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Teqguard PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Teqguard PC hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Teqguard pc etkisi.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya