Anasayfa / FORMÜLLER / Soğuk Proses Anında Sıkılaştırıcı Etkili Krem

Soğuk Proses Anında Sıkılaştırıcı Etkili Krem Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1164


Formülde yer alan kırışıklık karşıtı aktif ile anında daha sıkı ve yüzünüzde bulunan çizgilerin kapandığını görüceksiniz.


Print

Soğuk Proses Anında Sıkılaştırıcı Etkili Krem

Formülde yer alan kırışıklık karşıtı aktif ile anında daha sıkı ve yüzünüzde bulunan çizgilerin kapandığını görüceksiniz.

Özellikler

Görünüm: Opak,viskoz,krem

pH: 5.5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEİYONİZE SU Aqua 87.10
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 3.00
ISOFOL 20N Octyldodecanol Yağlandırıcı; Humektan 3.00
LIPOLIGHT OAP/PVA Nylon- 12 Fluorescent Brightener 230 Salt (and) Polyvinylalconol Crosspolymer Aktif Madde 3.00
GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 1.00
TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.00
FLOCARE ET 76 Sodium Polyacrylate Hydrogenated polydecene Trideceth-6 Kıvamlaştırıcı 2.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Su içerisine EDTA ilavesi yapıldıktan sonra çözülünceye kadar karıştırılıp.Lıpolıght OAP/PVA ilavesi yapılır suda çözüldükten sonra ham maddeler sırası ile formülasyona eklenir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

ISOFOL 20N

Emollient yağlandırıcı, dogal wax esterleri gibi losyon ve kremlerde kullanılan yağlandırıcı. Krem ve losyon. İyi bir piğment ıslatma özelliği vardır. Yapışkanlık azaltıcı ve kuru ve iyi bir cilt hissiyatı sağlar.

LIPOLIGHT OAP/PVA

Kırışıklık aktifi, Gözenek ve diğer cilt kusurlarını önlemek için kullanılan optik aktif parçacıklar. %5i , %95 kırışıklık kapatır. Işığı yansıtarak kapatma yapar. Göz jelleri ve kırışıklık kremleri için idealdir

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

FLOCARE ET 76

Bu etkili koyulaştırıcı polimer, ters emülsiyon polimerizasyonu ile hazırlanır.Materyal stabilize olur, kozmetik emülsiyonlara veya krem jellere dolgunluk ve yumuşaklık sağlar.Bileşen, yüzey aktif maddeler olmadan veya bunlar ile kombinasyon halinde, soğuk ve sıcak işlemde kullanılabilir. Koruyucu veya mineral yağ içermez.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya