Anasayfa / FORMÜLLER / Soğuk Proses Gençleştirici Krem

Soğuk Proses Gençleştirici Krem Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1185


Soğuk Proses üretimi ile zamandan tasarruf sağlar.


Print

Soğuk Proses Gençleştirici Krem

Soğuk Proses üretimi ile zamandan tasarruf sağlar.

Özellikler

Görünüm: Viskoz,Krem

pH: 5.5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU Aqua 84.00
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
FLOCARE ET 76 Sodium Polyacrylate Hydrogenated polydecene Trideceth-6 Kıvamlaştırıcı 2.00
LIFTISS Aqua (and) Adansonia Digitata Pulp Extract (and) Xanthan Gum Aktif Madde 5.00
ISOFOL 20N Octyldodecanol Yağlandırıcı; Humektan 3.00
REVERSKIN Aqua, Propanediol, Phytosterols Aktif Madde 1.50
COSMACOL OE Dicaprylyl Ether Yağlandırıcı; Humektan 1.00
GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 1.00
TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.00
ESANS Fragrance 0.40
TEQFEEL CME SILK- C Caprylyl Methicone, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer Silikonlar 1.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır içerisine ed.ta ilave edilir.Çözülünceye kadar karıştırılır .Gliserin ve liftiss ilavesi yapılır .Daha sonra Flocare ET 76 yüksek devir de karıştırılır.Diğer ham maddeler sırası ile ilave edilir.Emülsiyon olduktan sonra reverskın ilavesi yapılır tamamen karıştıktan sonra işlem sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

FLOCARE ET 76

Bu etkili koyulaştırıcı polimer, ters emülsiyon polimerizasyonu ile hazırlanır.Materyal stabilize olur, kozmetik emülsiyonlara veya krem jellere dolgunluk ve yumuşaklık sağlar.Bileşen, yüzey aktif maddeler olmadan veya bunlar ile kombinasyon halinde, soğuk ve sıcak işlemde kullanılabilir. Koruyucu veya mineral yağ içermez.

LIFTISS

SB, baobab ağacının meyvesinin özütü olup, cildi sıkılaştırıp nemlendirerek kırışıklıkları azaltır. Hemen bir kırışık önleme etkisi ve parlaklık veren yumuşatma etkisi vardır. Cildi enerjize eder ve ipeksi bir doku kazandırır. Bu ürün tensör / kaldırma bakımı, göz çevresi bakımı, parlaklık serumu ve nemlendirici bakım için önerilir.

ISOFOL 20N

Emollient yağlandırıcı, dogal wax esterleri gibi losyon ve kremlerde kullanılan yağlandırıcı. Krem ve losyon. İyi bir piğment ıslatma özelliği vardır. Yapışkanlık azaltıcı ve kuru ve iyi bir cilt hissiyatı sağlar.

REVERSKIN

REVERSKIN, genç cildin hacmini ve rahatlığını yeniden yaratan yaşlanma karşıtı bir ajandır. REVERSKIN, cilt yaşlanma sürecini durduran güçlü bir hücresel güçlendirici olan Ecdysteroneun yoğun bir konsantrasyonuna sahiptir. Dermal epidermal bileşkenin her seviyesinde stratum corneum yüzeyine etki eden REVERSKIN, hücre yenilenmesini uyarır ve cildi düzleştirir ve yoğunlaştırır.

COSMACOL OE

Emollient, kremlerde ve losyonlarda kullanılabilecek uçucu geri yağlandırıcı. Hafif bir yağ olarak parlaklık için kullanılabilir. Yayılma ve dispersyon etkisi yüksektir. Yüksek ve düşük ph stabilizesi vardır saç bakımı, cilt bakımı, renkli kozmetik ürünlerinde kullanılır.

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

TEQFEEL CME SILK- C

Teqfeel CME SILK organosilikon jel, kozmetik malzemeleri yapışkanlık olmadan dağıtmaya ve yaymaya yardımcı olan mükemmel bir adaydır.İnorganik pigmentlerin yayılmasına yardımcı olabilir, tipik olarak makyaj formülasyonlarında daha parlak ve daha homojen bir renk sağlar.Günlük güneş kremlerinde daha düzgün kapsamaya yardımcı olabilir.Çok sayıda kişisel bakım ürününün duyusal faydasını ve stabilitesini artıran birçok organik malzeme ile mükemmel uyumluluğa sahiptir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya