Anasayfa / FORMÜLLER / Kremli Şampuan- Argan Yağlı

Kremli Şampuan- Argan Yağlı Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1191


Işlem görmüş ve yıpranmış saçlar için yoğun onarıcı bakım.İçerdiği argan yağı sayesinde işlem görmüş ve yıpranmış saçları onarır, yumuşatır ve parlaklık sağlar .


Print

Kremli Şampuan- Argan Yağlı

Işlem görmüş ve yıpranmış saçlar için yoğun onarıcı bakım.İçerdiği argan yağı sayesinde işlem görmüş ve yıpranmış saçları onarır, yumuşatır ve parlaklık sağlar .

Özellikler

Görünüm: opak.viskoz

pH: 5.5-6.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU Aqua 70.50
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 15.00
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 4.00
ELOPERS CONSPM400 Coco-Glucoside;Glyceryl Oleate 1. Yüzey Aktif 2.50
TEQGUAR Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride Kondisyoner 0.40
GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 2.00
TEQPEARL 771 Sodium Laureth Sulfate (and) Glycol Distearate (and) Cocamide MEA (and) Laureth-10 Estetik Modifiye Ajan 1.50
TEQ HC 40 PEG-40 hydrogenated castrol oil Emülgatör 0.50
OPULYN 301 Sodium styrene / acrylates copolymer Estetik Modifiye Ajan 0.50
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
AQUASIL OIL -ARGAN Argan Oil water soluable Yağlandırıcı; Humektan 0.30
NaCl Sodium Chloride 2.20
TEQGUARD BP Phenoxyetanol; Benzoic Acid Koruyucu 1.20

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Su alınır . içerisine Teqguar CL ilavesi yapılır .Ph 3.5-4 arasına ayarlanır. Teqguar CL çözülünceye kadar karıştırılır.Çözülünce Teqın B 30 ilavesi yapılır ,karıştırılır. Ardından Elopers PM 400 eklenir çözülünceye kadar karıştırılır.Ardından Cosmocol AES 70224 eklenir ve karıştırılır.Daha sonra sırası ile diğer ham maddeler ilave edilir.Ph yapılır ve proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

ELOPERS CONSPM400

Geri yağlandırıcı olarak tüm bebek bakım ve cilt bakım şampuan ve temizlik ürünlerinde kullanılır. Yoğun bir nemlendirici ve cilt yumuşatıcı hissi yaratmak için insan derisinde doğal olarak oluşan doğal bir lipit kullanır. Günümüzün çevreye duyarlı tüketicilerine yönelik Bebek bakımı ve vücut yıkamaları için idealdir.

TEQGUAR

şampuanlarda kullanılan katyonik yapıda saçta iyi bir kondisyoner efekt sunan bir polimerdir. Şampuan ve duş jellerinde kullanıldığında kadifemsi bir his verir. Saçta ıslak/ kuru tarama kolaylığı sağlar.

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

TEQPEARL 771

Sedef görüntüsü veren yüzey aktif madde karışımı.

TEQ HC 40

çözücü etkili yüzey aktif. esans emülgatörü. saç jölesi, Şampuan da kullanIlIr. W/O karrışımmlarda yan emülgatör sulu çözeltiler içinde hidrofobik aktif maddelerin çözülebilir hale getirmek için kullanılır.

OPULYN 301

Sıvı sabun ve şampuanda opak ürün yapmak amaçlı kullanılır. Sıvı el sabunu, şampuanlarda. (%0,25-1) Geniş formülle edilebilirlik, uygun fiyat,soğuk karışım formüllerinde kullanılabilirlik, tuz toleransı. Banyo ve duş jelleri,sıvı el sabunları,şampuanlar da kullanılır.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

AQUASIL OIL -ARGAN

Argan özellikle cilt bakımı için köpük bırakmayan ve düşük temizleme özellikli maskeleme maskesi olarak tasarlanmıştır. Cildin yeniden canlandırılması, cilt bariyeri restorasyonu ve nemlendirme faaliyetlerine sahiptir. Karıştırıldığı emülgatörler sayeinde suda çözünür. Argan yağı unsaponifiables, tokoferoller ve E vitamini açısından çok zengindir. cildin kurumasına ve yaşlanmasına karşı savaşmak için ideal olan aktif yağdır. Tırnakları güçlendirmek için de mükemmeldir. Fonksiyonlar: kırık önleme, kırışıklık önleme, antioksidan, yumuşatıcı, nemlendirici, sertleştirme, anti-akne, egzama tedavisi, ve yanıklar tedavi amaçlı kullanılır.

TEQGUARD BP

Zamanla renk değişimine sebep olmayan koruyucu. Halojenik maddeler içermez. Ekonomiktir. Paraben ve formaldehit içermez,Kullanım oranı: %0,5 - 1,0,Bakteri ve mantara karşı etkilidir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya