Anasayfa / FORMÜLLER / Duş Jeli- Ylang Ylang

Duş Jeli- Ylang Ylang Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1192


Nazik temizleme formülü cildin nem dengesini sağlayarak cildi kurutmaz.


Print

Duş Jeli- Ylang Ylang

Nazik temizleme formülü cildin nem dengesini sağlayarak cildi kurutmaz.

Özellikler

Görünüm: şeffaf,viskoz

pH: 5,5-6,5

Stability: parfümünüz ile stabilite yapınız

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU Water 63.15
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 15.00
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 9.00
ELOPERS CONSPM400 Coco-Glucoside;Glyceryl Oleate 1. Yüzey Aktif 1.00
COSMACOL ELI C12-13 Alkyl Lactat Kıvamlaştırıcı 0.70
TEQOIL 767 PEG-6-Caprylic/Capric Glycerides Yağlandırıcı; Humektan 0.30
AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 1.00
MARIGOLD HYDROGLYCERINED EXTRACT Marigold Hydroglycerinaed Extract Aktif Madde 0.50
FLOCARE C107 Polyquaternium 7 Kondisyoner 1.00
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
ELOTANT MILCOSIDE 301 V2 Coco Glucoside 2. Yüzey Aktif 5.00
TUZ Salt 2.00
ESANS Fragrance 0.70
YLANG YLANG OIL Ylang Ylang Oil 0.50
COSMELENE OF CHAMOMILE Water (and) Propylene Glycol (and) Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract Aktif Madde 0.05

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır içerisine Comacol Eli ilave edilir ,ürün berrak oluncaya kadar karıştırılır. Comasol AES 70224 ilavesi yapılır çözülünceye kadar karıştırılır .Daha sonra diğer ham maddeler sırası ile ürüne ilave edilir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

ELOPERS CONSPM400

Geri yağlandırıcı olarak tüm bebek bakım ve cilt bakım şampuan ve temizlik ürünlerinde kullanılır. Yoğun bir nemlendirici ve cilt yumuşatıcı hissi yaratmak için insan derisinde doğal olarak oluşan doğal bir lipit kullanır. Günümüzün çevreye duyarlı tüketicilerine yönelik Bebek bakımı ve vücut yıkamaları için idealdir.

COSMACOL ELI

Deodorantlarda 24 saat deodorant efekti etki verme ve şampuanlarda da düŞük tuz ile kıvam verme özelliği vardır. Cocoamide DEA muadili olarak kullanılan kıvamlaştırıcı. Kozmetikte yağlandırıcı olarak kullanılır. AHA esteridir, enzimatik deo etkisinden dolayı deo etkili ürünler yapılabilir. İritasyon düşürür. Şampuan, sıvı sabun, duş jeli, deodorant, krem de kullanılır. Güneş ürünlerinde spf artırıcı rol oynar.

TEQOIL 767

PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides , Yüzey aktif maddelerin çözünürlüğünü artıran suda çözünen bir yağdır. İyi bir geri yağlandırıcıdır.Cilt temizliğinde, şampuanlarda, duş jeli ,sıvı sabun v.s ürünlerde çözücü olarak kullanılabilir .

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

MARIGOLD HYDROGLYCERINED EXTRACT

Hasas, güneş yanığı olmuş, irite cilt üzerine uygulandığında yatıştırma, inflamasyon giderme, nemlendirme ve saflaştırma etkisi gösterir.

FLOCARE C107

PQ7, sulu bir poliquaternium-7 çözeltisidir. Şampuanlar için mükemmel bir kondisyonerdir ve cilt temizleyicileri için mükemmel bir yumuşatıcıdır. Bu ürün aynı zamanda cilt temizleyicileri için mükemmel bir yumuşatıcıdır. Sıvı bir el sabunu formülünde birleştirildiğinde, ellere pürüzsüz ipeksi bir his sağlar. Anyonik sürfaktan sistemleri ile uyumludur. Bu son derece önemli kopolimer, saç bakım ürünlerinin ıslak ve kuru özelliklerini iyileştirmek ve cilt bakım ürünlerinde hissi arttırmak için tavsiye edilir

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

ELOTANT MILCOSIDE 301 V2

Noniyonik, doğal yollardan elde edilmiş, iritasyonu düşük, sülfat içermeyen, EO, PEG içermeyen yüzey aktif. Temizleme gücü ve köpük verme gücü yüksek. Banyo ürünleri, bebek şampuanları, yüz temizleme jellerinde kullanılır. Geniş pH aralığında uyumludur.

COSMELENE OF CHAMOMILE

Cilt ve Saç ürünelrinde yumuşatma ve anti-inflamasyon sağlayan bir üründür.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya