Anasayfa / FORMÜLLER / Bitkisel Terapi Duş Jeli -Sıcak Proses

Bitkisel Terapi Duş Jeli -Sıcak Proses Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1193


Ylang ylang çiçeği Hint Okyanusundaki Komor Adalarında yetişir. Fransa laboratuvarlarında üretilen bitki özleriyle geliştirilen İpek Duş Jeli cildinize bakım yapar. Jel yapısı kremsi bir köpüğe dönüşerek kolayca durulanır. Gün geçtikçe cildiniz kendi ipeksi yumuşaklığına kavuşur.


Print

Bitkisel Terapi Duş Jeli -Sıcak Proses

Ylang ylang çiçeği Hint Okyanusundaki Komor Adalarında yetişir. Fransa laboratuvarlarında üretilen bitki özleriyle geliştirilen İpek Duş Jeli cildinize bakım yapar. Jel yapısı kremsi bir köpüğe dönüşerek kolayca durulanır. Gün geçtikçe cildiniz kendi ipeksi yumuşaklığına kavuşur.

Özellikler

Görünüm: şeffaf,viskoz

pH: 5,5-6,5

Stability: parfümünüz ile stabilite yapınız

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIZE SU Kimyasal Adı 64.05
A LATHANOL LAL POWDER Sodium Lauryl Sulfoacetate 2. Yüzey Aktif 14.00
B CITRIC ACID Citric Acid Kullanımı
B ESANS Fragrance 0.80
B COSMELENE OF CHAMOMILE Water (and) Propylene Glycol (and) Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract Aktif Madde 0.05
B E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
B KATHON CG CIT/MIT Koruyucu 0.10
B MARIGOLD HYDROGLYCERINED EXTRACT Marigold Hydroglycerinaed Extract Aktif Madde 0.50
B FLOCARE C107 Polyquaternium 7 Kondisyoner 0.70
B TEQAMID DCP Palm DEA %85 Kıvamlaştırıcı 1.50
B TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 8.00
B ELOTANT MILCOSIDE 301 V2 Coco Glucoside 2. Yüzey Aktif 8.00
B TUZ NaCl 1.70
B YLANG YLANG OIL Ylang Ylang Oil 0.50

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır 50-60 dereceye ısıtılır .Karıştırıcı altında Lathonal lal powder serpiştirilerek ilave edilir . Çözülünceye kadar karıştırma işlem devam eder. daha sonra ürün 40-30 derece olduğun da diğer ham maddeler sırası ile ilave edilir. Ph ayarı yapılınca proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

LATHANOL LAL POWDER

Anyonik, doğal, iritasyonu düşük yüzey aktif madde. Ecolabel, viskozite veren, yüksek köpüklü, emülsiye edici ve ıslatma ajanı. Yoğun ve uzun süreli kremsi köpük sağlar. Banyo köpükleri, duş jelleri, şampuanlar, nötral ph lı(sindet) sabunlar da kullanılabilir.

ELOTANT MILCOSIDE 301 V2

Noniyonik, doğal yollardan elde edilmiş, iritasyonu düşük, sülfat içermeyen, EO, PEG içermeyen yüzey aktif. Temizleme gücü ve köpük verme gücü yüksek. Banyo ürünleri, bebek şampuanları, yüz temizleme jellerinde kullanılır. Geniş pH aralığında uyumludur.

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

TEQAMID DCP

Noniyonik, kıvam verme ve köpük stabilizasyonu amaçlı yüzey aktif madde. Donmaz. Şampuan, sıvı sabun, duş jelinde kullanılır.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

FLOCARE C107

PQ7, sulu bir poliquaternium-7 çözeltisidir. Şampuanlar için mükemmel bir kondisyonerdir ve cilt temizleyicileri için mükemmel bir yumuşatıcıdır. Bu ürün aynı zamanda cilt temizleyicileri için mükemmel bir yumuşatıcıdır. Sıvı bir el sabunu formülünde birleştirildiğinde, ellere pürüzsüz ipeksi bir his sağlar. Anyonik sürfaktan sistemleri ile uyumludur. Bu son derece önemli kopolimer, saç bakım ürünlerinin ıslak ve kuru özelliklerini iyileştirmek ve cilt bakım ürünlerinde hissi arttırmak için tavsiye edilir

KATHON CG

Koruyucu. Geniş spektrumlu aktiviteye sahip,formaldehiti çözme ya da üretme etkisi yoktur,biyolojik olarak kolay parçalanabilir ve çevreyi korur,geniş güvenlik profiline sahiptir,kozmetik hammaddeleriyle iyi uyumludur.

COSMELENE OF CHAMOMILE

Cilt ve Saç ürünelrinde yumuşatma ve anti-inflamasyon sağlayan bir üründür.

MARIGOLD HYDROGLYCERINED EXTRACT

Hasas, güneş yanığı olmuş, irite cilt üzerine uygulandığında yatıştırma, inflamasyon giderme, nemlendirme ve saflaştırma etkisi gösterir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya