Anasayfa / FORMÜLLER / Kremli 2in1 Ekonomik Saç Çıkarıcı Şampuan

Kremli 2in1 Ekonomik Saç Çıkarıcı Şampuan Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1212


Teqpon sba ile üretim prosesinizi hızlandırarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.


Print

Kremli 2in1 Ekonomik Saç Çıkarıcı Şampuan

Teqpon sba ile üretim prosesinizi hızlandırarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Özellikler

Görünüm: Opak.viskoz

pH: 5.5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE WATER Aqua 59.90
CELQUAT SC-240C Polyquaternium-10 Kondisyoner 0.20
OPULYN 301/ ACUSOL 301 Sodium styrene / acrylates copolymer Estetik Modifiye Ajan 0.70
D-PANTENOL d-Pantenol %75W (Provitamin B5) Aktif Madde 0.40
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
ELOPERS CONSPM400 Coco-Glucoside;Glyceryl Oleate 1. Yüzey Aktif 3.50
TEQFEEL QRT Water(and)Silicone Quaternium(and)Trideceth-6(and)Trideceth-12 Kondisyoner 0.80
NaCl Sodium Chloride 2.50
TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
TEQPEARL 771 Sodium Laureth Sulfate (and) Glycol Distearate (and) Cocamide MEA (and) Laureth-10 Estetik Modifiye Ajan 0.40
ESANS Fragrance 0.50
CİTRİC ACİD Citric Acid
TEQPON SBA Sodium Laureth Sulfate (and) Cocamidopropyl Betaine (and) Coco-Glucoside 1. Yüzey Aktif 25.00
BIOENERGIZER Pelvetia Canaliculata extract; Laminaria Digitata extract Aktif Madde 5.00

Uyarılar

opulyn 301 10 katı suda formül suyundan ayrılarak ayrı bir yerde çözülmelidir ve yüzey aktiflerden sonra prosese ilave edilmelidir.


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Su alınır E.D.T.A çözüldükten sonra pq-10 ilave edilir.40-50 dk. karıştırılır .Çözüldükten sonra sırası ile sles , betain ,Elopers cons pm 400 ve teqfeel qrt ,D-panthenol 75 % .Herbir ürün ilave edildikten sonra çözülmesi için beklenir.Son kademede benzophenon 4 .koruyucu ve tuz eklenir.Sitrik asitle ph ayarı 5.5-6 a ayarlanır.

opulyn 301 10 katı suda formül suyundan ayrılarak ayrı bir yerde çözülmelidir ve yüzey aktiflerden sonra prosese ilave edilmelidir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

CELQUAT SC-240C

Saç üzerinde güçlü kondisyoner efekti sağlar. Kullanılırken silikonlarla uyumluluğuna göre ürün seçilmelidir. Şampuan, şekillendirici, serum da ıslak tarama, kuru tarama ve bakım amaçlı kullanılır.

OPULYN 301/ ACUSOL 301

Sıvı sabun ve şampuanda opak ürün yapmak amaçlı kullanılır. Sıvı el sabunu, şampuanlarda. (%0,25-1) Geniş formülle edilebilirlik, uygun fiyat,soğuk karışım formüllerinde kullanılabilirlik, tuz toleransı. Banyo ve duş jelleri,sıvı el sabunları,şampuanlar da kullanılır.

D-PANTENOL

Derideki iritasyon, kepek gibi cilt problemlerine karşı kullanılan vitamin. Şampuan, Jöle, Krem, Duş jeli, Islak mendil, Pişik kremi gibi ürünlerde %0,1-0,3 kullanılır.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

ELOPERS CONSPM400

Geri yağlandırıcı olarak tüm bebek bakım ve cilt bakım şampuan ve temizlik ürünlerinde kullanılır. Yoğun bir nemlendirici ve cilt yumuşatıcı hissi yaratmak için insan derisinde doğal olarak oluşan doğal bir lipit kullanır. Günümüzün çevreye duyarlı tüketicilerine yönelik Bebek bakımı ve vücut yıkamaları için idealdir.

TEQFEEL QRT

Saç bakım ürünlerinde hacim, renk koruma, Islak tarama kolaylık sağlar. Bakım, termal koruma, hacim, Şampuan, serum, Islak tarama, kuru tarama, renk koruma amaçlı kullanılır.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

TEQPEARL 771

Sedef görüntüsü veren yüzey aktif madde karışımı.

TEQPON SBA

Sodium Laureth Sulfate ,Cocamidopropyl Betaine ve Coco-Glucoside karışımı. Cilt ve saç için kozmetik temizleme ürünlerinde kullanılır. Konsantre bir bazdır ve 1.yüzey aktif madde olarak kullanılmaktadır.

BIOENERGIZER

İki güçlü algin birleşimi sayesinde, kafa derisi mikro sirkülasyonunun uyarılması yoluyla saç canlılığını artırır. İki alg : Enerji verici özellikleri ve sebum akışı düzenleme eylemi ile bilinen Laminaria digitata ve Anti-stres, enerji verici ve temizleyici özellikleri ile bilinen Pelvetia canaliculata Saç bakımı tedavileri; maskara da kullanılması tavsiye edilir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya