Anasayfa / FORMÜLLER / Yüz Temizleme Jeli Hassas Ciltler

Yüz Temizleme Jeli Hassas Ciltler Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1221


Hassas yağlı ciltler için jel formunda temizleyici Kullanıma uygun ciltler:Hassas yağlıya eğilimli ve hassas yağlı ciltler Hassas yağlıya eğilimli ve yağlı ciltler için özel olarak geliştirilen nemlendirici ve rahatlatıcı etkili yıkama jelidir.


Print

Yüz Temizleme Jeli Hassas Ciltler

Hassas yağlı ciltler için jel formunda temizleyici Kullanıma uygun ciltler:Hassas yağlıya eğilimli ve hassas yağlı ciltler Hassas yağlıya eğilimli ve yağlı ciltler için özel olarak geliştirilen nemlendirici ve rahatlatıcı etkili yıkama jelidir.

Özellikler

Görünüm: şeffaf.viskoz

pH: 5.5-6

Stability:

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEİYONİZ SU Water 60.15
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.05
TEQPON AAB Lauryl-Glucoside (and) Cocamidopropyl Betaine (and) Sodium C14-16 Olefin Sulfonate 1. Yüzey Aktif 30.00
ELOPERS CONSPM400 Coco-Glucoside;Glyceryl Oleate 1. Yüzey Aktif 3.00
SEPITONIC M3 Magnesium aspartate (and) zinc gluconate (and) copper gluconate Aktif Madde 1.00
GREEN TEA HYD. EXTRACT Camellia Sinensis Leaf Extract Aktif Madde 0.20
FLUIDIPURE 8G Hexylene glycol ,capryloyl glycine , xylitylglucoside Aktif Madde 2.00
AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 1.00
TUZ NaCI 1.00
CUCUMBER EXTRACT Butylene Glycol,Aqua,Cucumis Sativus (Cucumber) Extract Extract 0.20
LEMON EXTRACT LEMON EXTRACT 0.20
MATRICARIA EXTRACT Matricaria Extract Aktif Madde 0.20
CİTRİK ACİD Citric Acid 0.05

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır içerisine E.D.T.A ilavesi yapılır çözüldükten sonra Teqpon AAB ilave edilir. Çözülünceye kadar karıştırılır .Daha sonra diğer ham maddeler sırası ile ilave edilir.Ph ayarı yapılır proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

TEQPON AAB

Şampuanlar, sıvı el sabunları, yüz ve vücut yıkayıcılar ve özellikler bebek şampuanları için tasarlanmış sülfat free mild bir yüzey aktif maddedir. Kullanılacağı yerlerde özellikle sülfat bileşikleri ve etilen oksit, toksik etkisi,göz ve cilt de iritasyon ve kanserojen etkileri sebebiyle istenmemektedir.Tuz ile yüksek viskozite ve kremsi köpük oluşturacak yüzey aktiftir. Konsantre bu ürün, nakliye, depolama ve karıştırma hususunda kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

ELOPERS CONSPM400

Geri yağlandırıcı olarak tüm bebek bakım ve cilt bakım şampuan ve temizlik ürünlerinde kullanılır. Yoğun bir nemlendirici ve cilt yumuşatıcı hissi yaratmak için insan derisinde doğal olarak oluşan doğal bir lipit kullanır. Günümüzün çevreye duyarlı tüketicilerine yönelik Bebek bakımı ve vücut yıkamaları için idealdir.

SEPITONIC M3

M3 multimineral krono enerjili cilt aktifi (çinko,bakır, magnesium sinerjisi). Hücre tenefüsünü artırarak ATP, DNA sentezi ile serbest radikallerin oluşumunu engeller.

GREEN TEA HYD. EXTRACT

Yeşil Çay, anti-oksidan, zayıflama ajanı ve uyarıcı olarak işlev gören kurutulmuş bir yeşil çay ekstraktidir. Fotosel yaşlanma belirtilerini sınırlamaya, oksidatif stres nedenlerine karşı savaşmaya, kirlilik ve UVlerin yol açtığı cilt hasarlarını azaltmaya ve selüliti önlemeye yardımcı olur. Bu ürün, yaşlanmayı önleyici / kırışıklık ürünleri, koruyucu / yenileyici / canlandırıcı kremler, göz ürünleri, vücut şekillendirici ürünler ve güneşten koruma ve güneşten sonra kullanılan ürünler için önerilir.

FLUIDIPURE 8G

Tüm cilt tiplerinin bakımı için mükemmel biomimetik aktiftir. Şekerle kombine edilmiş glisin ve Caprylic Acidin Aminovectoru olan, ciltte ve kozmetik formülasyonların içindeki mikrobik çoğalmaya karşı mücadeleye yardımcı olur. Formülasyona zen yaklaşımı için sıvı kullanmaya hazırdır. Cildin doğal asidik dengesini korur. Güzel bir cilt için sebum üretimini kontrol eder, hoş olmayan vücut kokularıyla mücadeleye yardımcı olur. Kafa derisi kızarıklık, saç yağlanması ve kepekle mücadele eder. Aynı zamanda, hoş olmayan kafa derisi kokularıyla mücadele etmeye yardımcı olur.

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

CUCUMBER EXTRACT

Salatalıığın posasından elde edilir. Nemlendirme, döküntülere karşı özellikleri ile bilinir. Bu ürün jeller, temizleme losyonları, serumlar, tonik sular, kremler, losyonlar, şampuanlar, sabunlar ve banyo kremleri için önerilir.

MATRICARIA EXTRACT

Saç ve cilt üzerinde yumuşatma ve anti inflamasyon etkisi sayesinde yüz toniği, temizleme ürünleri, saç bakımı ce güneş bakımı ürünlerinde kullanılır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya